Ivan Bartoš: Ruská propaganda je nadšená z hlášek některých 'politiků' nebo politických obchodníků, že vláda pro samé Ukrajince ...

3 měsíce starý 142
Ivan Bartoš: Ruská propaganda je nadšená z hlášek některých 'politiků' nebo politických obchodníků, že vláda pro samé Ukrajince "kašle na naše lidi".

Ve světle krize se musíme jasně v mezinárodním měřítku postavit na správnou stranu. A vláda i díky práci Jan Lipavský - ministr zahraničí ČR na té správné rozhodně stojí. A je jasné, že nesmíme připustit, aby doma vzrůstala nespokojenost s tím, jak to tady vedeme a kolik síly zaměříme na pomoc obyvatelům v těžkých časech. Pokud bychom tohle podcenili, vzrůstalo by napětí mezi lidmi, mnohem víc by se dařilo těm, kteří přicházejí s jednoduchými pokřiky a nabádají tak nenávisti k druhým.

Jako Piráti se ve vládě zaměřujeme na řešení krize s bydlením, na energetickou krizi, na pomoc občanům a domácnostem. Vláda vyčlenila zatím 74 miliard korun na průběžnou pomoc. Řešíme navýšení rodičovského příspěvku (Piráti dlouhodobě a i do budoucna chtějí valorizaci podle inflace jako u starobních důchodů). Nedopustíme, aby krize nebo ti, kteří se z ní snaží politicky profitovat, zničili budoucnost naší země. Aby posunuli tu budoucnost k nedemokratickému, autoritářskému směřování tak, jak by si to přály země, které u nás záměrně vyvolávají chaos. I proto musí být kroky vlády vstřícné k lidem, kteří na to, co se děje venku, nesmí doplácet. Potřebujeme udržet peníze u lidí, aby nekolabovaly rodinné rozpočty a s nimi i trh.

Optimální je takový stát, který vyznává svobodu jednotlivců a neplete se lidem zbytečně do cesty, ale pomůže, když je to potřeba, když je to nutné, když musí a když může. A takový stát, kde nikdo není postavený na vedlejší kolej, Piráti prosazují celou dobu.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/bartos-pomoc-ukrajincum-neni-na-ukor-nasich-lidi-40394708

Zdroj