Ivan David by měl svůj web pojmenovat Nová gubernie. K té putinovské špíně by to sedělo

2 měsíce starý 8

NÁZOR / Předstihnout v nadbíhání Moskvě Tomia Okamuru, Zwyrtek Hamplovou a Rajchla, to už chce určitý talent. Web europoslance Ivana Davida (SPD) ale bojuje o nečestné první místo s Protiproudem Petra Hájka.

Zatímco se někteří jedinci spokojí s tím, že hlásají názory, které odpovídají základním potřebám Putinova režimu, tedy zrušit dodávky zbraní Ukrajině a zastavit sankce uvalené na Rusko, Nová republika ze všech sil aktivně šíří nejhorší špínu, na jakou u nás můžeme narazit.

Tak třeba 20. září tu máme článek s titulkem „Zelenského teroristický tým: Proč se Západ dívá jinam“. (Autor Chay Bowes je prý novinář a geopolitický analytik.) Dočteme se tam pozoruhodné věci.

„SBU nyní projektuje své zlověstné schopnosti daleko za hranice svého vlastního státu a zaměřuje se teroristickými útoky a zastrašováním prostřednictvím své sítě agentů a operativců na ty, které považuje za ‚propagandisty‘ a ‚kolaboranty‘ na východní Ukrajině a v Rusku,“ vykládá „geopolitický analytik“. V článku pak dává Ukrajině za vinu, že odpálila bombu v autě ruské fašistky a fanatické nacionalistky Darji Duginové.

Ve skutečnosti se (když necháme stranou, že FSB odhalila bleskově ukrajinskou stopu) samozřejmě neví, kdo atentát provedl. Pro Ukrajince by nemělo význam zasáhnout ani jejího otce, ideologa Alexandra Dugina. Poněkud podezřelé je, že se auto před osudovou cestou nacházelo na parkovišti, kde byla bomba možná umístěna, a jako na potvoru zrovna na inkriminovanou dobu tam selhaly všechny kamery. Jednou z možností je, že šlo o nějaké vyřizování účtů mezi ruskými silami, které se mohly týkat peněz.

Redakce k článku umístila fotografii Jany Černochové s popiskem: „Bezdětná ministryně války Jana Černochová (ODS) veřejně prožívala orgastické chvíle, když se dozvěděla, že ukrajinští teroristé vyhodili do povětří auto s mladou ruskou novinářkou Darjou Duginovou. Ukazuje to na intelektuální a mravní dno, na které vláda Pětikoalice padla.“

Velmi vkusné.

Dne 20. září dychtiví vlastenci mohli číst titulek „Kirill Budanov se vydal ve stopách Wilhelma Canarise“. Podtitulek: „Povede otevřený rozpor uvnitř kyjevské junty k dalším vraždám? Kam Západ postrkuje své ukrajinské loutky? Pohled do zákulisí politiky a tajných služeb.“

Téhož dne tam jakýsi Rostislav Iščenko předvídá velkou ruskou ofenzivu, což nestojí za řeč. Máme tam ale i článek, kde se dozvíme odpovědi Alexandra Lukašenka a Vladimira Putina na otázky novinářů. Jistě velmi zajímavé. Škoda, že chyběli novináři, kteří byli v Rusku zavražděni, nebo jsou momentálně v nějakém ruském či běloruském lágru.  Dozvěděli jsme se ale, že podle Putina Amerika páchá zločiny.

„Existuje jedna země, která si myslí, že je výjimečná, a tou jsou Spojené státy. Dokonce i to, co sama považuje za zločin, si dovoluje, protože jsou to právě Spojené státy, jež používají kazetovou munici, v tomto případě prostřednictvím ukrajinské armády,“ povídal Vůdce.

Ale ne, Rusko a Spojené státy jsou zrovna země, které ty úmluvy o kazetové munici nepřijaly. Proč se Putin pohoršuje, když Rusko ji používá už dávno, to se nedozvíme.

Sám Ivan David, šéf Nové republiky a.s. přispěl 17. září: „Ze Západu přicházejí nepěkné věci: Green Deal hrubě poškozující hospodářství a tím sociální podmínky lidí, podpora masové imigrace osob, které se rozhodně nemíní integrovat, bizarní LGBT ideologie a postupná degradace společnosti a v poslední době velmi nebezpečná militarizace snažící se nás přesvědčit, že Rusové chtějí větší území a ukrást nám suroviny, jichž mají nedostatek,“ tvrdí činovník útvaru Tomia Okamury.

O porušení mezinárodního práva napadením Ukrajiny a anexí Krymu, o prokázaných zločinech ruské armády na ukrajinském území a vyvrácených lžích Putina, Peskova, Lavrova, Zacharovové a dalších kremelských paňáců se tam nedočteme nic. Ivana Davida a jeho povedenou partu nezajímá plošné ničení ukrajinských měst, zabíjení civilistů, mrzačení a únosy dětí, genocidní plány na „převýchovu“ Ukrajinců, které nonstop zaznívají v ruské televizi. „Nová republika“ je jako ústí nějakého propagandovodu, který má začátek v žumpě pod Kremlem.

Jistě má Ivan David nějaké motivy, proč provozuje putinovskou propagandu nejšpinavějšího druhu. Musejí být hodně silné. Než nám to prozradí, mohl by svůj webíček zatím přejmenovat na Nová gubernie. Hodilo by se to k obsahu.

Zdroj