Ja bych všecky ty uměle inteligence zakazal

před 2 měsíce 73

Zpět

Text 14.2.2024

Ja bych všecky ty uměle inteligence zakazal

Kdysik za komunystu, když ještě nebyly ty internety, byl svět v pořadku. Cenzura probihala tak, že se ideologicky nevhodne filmy prostě nedovezly a tym padem je nikdo neviděl, neenem v kině Dukla a Sevastopol, ale dokonce ani na ČST2. Nebo když byly ideologicky vhodne, třeba když ukazovaly, jak ameryčti imperialisti biju černochy, tak se třeba cosik vystřihlo – věta, sex, nebo tak.

Fotky se moc necenzurovaly, maximalně, když se jakysik stranik politycky pomylil a podepsal Chartu, nebo byl agentem CIA a pak byl podle doboveho prava popraveny, tak logicky bylo třeba ho vymazat aji z fotek.

Dneska ovšem přichaza doba, kdy už se neda věřit naprosto ničemu. Kdyby se tenkrat před čtvrt stoletim ty internety zakazaly, byl by klid a nemuseli byzme dneska řešit problemy s umělu inteligencu.

A to vam řeknu, to je pěkna sviňa. Do filmu si dosadite svoje postavy, o fotkach ani nemluvě. Že polityci mluvi uplně jinyma hlasama, zme si zvykli, ale že mluvi svojim hlasem naprosto opačně než smyšlaju, to je divne (fčil nemam na mysli Fialy a spol, keři cosik jineho slibovali a cosik jineho fčil robi, temu se neřika uměla inteligence, temu se řika polityka, anebo po našemu -podraz na voliče).

Zatim je to eště sranda, tajak ve videu niže, kaj se smichal česky humor s AI. A toto ještě žadna pořadna AI neni.

Ale u každeho česky humor nehledejte. System už se dostal do špatnych ruk a jako každy system bude dřive nebo později  zneužity.

Zatim se bavte.

Ladik Větvička, hlasatel Radio Universum, Poruba

Pozn. autora díla: Chci se všem, co toto viděli a slyšeli, omluvit. Je to strašný, já vím. Nevzniklo to za účelem kohokoliv nebo cokoliv zesměšnit, dostal jsem prostě debilní nápad a zrealizoval ho. Doufám, že se to tedy nikoho nějak nedotkne. Přece jen, dal jsem do toho víc času, než je asi zdravé a byl tedy nerad, kdyby to na někoho působilo negativně. Budu tedy rád, když toto mé dílo nějak oceníte, dáte like, napíšete komentář a nebo třeba budete video sdílet 

Programy, které byly použity:
Hudba a zvuk: FL Studio 21, RVC-beta, vocalremover.org
Video: DaVinci Resolve 18.5, Adobe Photoshop 2024

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Přečtěte celý článek