Já tomu nerozumím, pane ministře. Proč my jsme jedny z nejhorších, proč to nedáváme? A de facto nevíme nic, hřímal Andrej Babiš na jednání

2 měsíce starý 6

V poslední době se hodně mluví o tom, jakým způsobem se Andrej Babiš chová na nejrůznějších jednáních se svými ministry, opozicí, hejtmany či odborníky. Jeho kritici je obvykle popisují jako absolutní chaos, kde se skáče z jedné věci na druhou a do toho je neustále někdo premiérem plísněn. Naposledy na to upozornil šéf odborů Josef Středula, který se musel z jednání jít projít na čerstvý vzduch. Veřejnosti však konkrétnosti zůstávají obvykle utajeny, případně není jasné, zda nejsou zveličovány kvůli tomu, aby na premiérovi Babišovi ulpěla nějaká ta špína.

Teď je však k dispozici velmi příkladná ukázka premiérova stylu, kterou přinesl pořad Neboli Václava Dolejšího z Televize Seznam. Ten se sice prioritně zabývá vzestupem hejtmana Martina Kuby, ale na nahrávkách ze zákulisí dává nahlédnout právě do stylu, jakým vede Andrej Babiš jednání.

Pandemie se šíří a vlastně už ani nevíme, co udělat,” zaznívá od Babiše na jednom z jednání hejtmany, ke kterému Kuba připustil novináře, aniž by to ostatní účastníci věděli. “Je tady anarchie, opatření se nedodržují,” rozjel se zhurta premiér a vyzval ministra zdravotnictví Jana Blatnému, aby mu jasně řekl, kolik lidí už má britskou mutaci. “Já tomu vůbec nerozumím, pane ministře. A kolik je tých pacientů?

Odpovědět se mu pokusila jedna z kolegyň ministra Blatného, ale Babiš se s ním nepáral. “Prosím vás, neskákejte mi do řeči, já vám dám slovo, když uznám za vhodné,” dostal nebohý úředník čočku, protože neměl odpovídat on, ale Blatný. Ten si následně zaspekuloval, že britskou mutací by mohlo být nakaženo 40 % pozitivních.

Spekulujete a domníváte se,” osočil ministra Babiš. “My máme situaci, že zkrátka to nedáváme.”

Proč my jsme jedny z nejhorších? A de facto nevíme nic. Prezentace střídá prezentaci a jsme na tom stejně nebo hůř.

Na dalším z jednání, které bylo zveřejněno, potom Andrej Babiš dává najevo, jak by to s Čechy provedl, pokud by bylo jen po jeho. “Mluvili o zákazu pohybu lidí mezi kraji. Totální ptákovina. Úplná kravina. Nikdy bych s tím nesouhlasil, nikdy to vláda neschválí. Jednou týdně nebo dvakrát týdně nakoupit a nazdar. To bych já udělal jako hygienik, který umí jenom 1 + 1 je 2. To mi stačí na celý život.

Foto: Shutterstock

Zdroj