Jak si užívali Diana s Mercurym: odpoledne šampaňské, večer návštěva gay baru

1 měsíc starý 17

Od smrti hudební legendy Freddieho Mercuryho uplynulo již 29 let. Že byl jeho život bouřlivý, je veřejným tajemstvím, ale že měl i jednu slavnou kamarádku, se kterou rád „řádil“, se už tolik neví. Onou přítelkyní, jak připomíná deník Mirror, nebyl nikdo jiný než princezna Diana, která byla platonickou láskou zpěváka skupiny Queen.

O intenzivním přátelství dvou celebrit píše v knize The Power of Positive Drinking Cleo Rocosová. Autorka vysvětluje, že jedním z důvodů, proč k sobě měli členka královské rodiny a zpěvák tak blízko, byla potřeba si vzájemně postěžovat na neustálý zájem o jejich životy a všudypřítomné slídily.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Dnes osmapadesátiletá herečka v knize vzpomíná, jak se společně se svým přítelem, komikem Kennym Everettem, účastnila party, na níž se objevila i Diana. Společnost se tehdy bavila sledováním seriálu The Golden Girls, který měla puštěný s vypnutým zvukem a vytvářela si vlastní dabing. 

Popíjelo se šampaňské a vymýšlelo, jak bude rozjetý večírek pokračovat. Když se rozhodlo, že bude nejlepší přesunout se do jednoho z gay barů, princezna všechny překvapila. Poprosila totiž, jestli by mohla s partou pokračovat, protože má zrovna „zlobivou“ náladu.

Everett sice Dianu varoval, že se určitě stane terčem paparazzi, ale ona se nedala. Ve vojenské bundě, čepici a slunečních brýlích vstoupila podle Rocosové do gay baru Royal Vauxhall Tavern. Osazenstvo podniku sice prý princeznu rozhodně poznalo, ale nechalo si to pro sebe.

Vztah Diany s Freddiem Mercurym byl podle mnohých skutečně velmi srdečný. Zpěvákova smrt princeznu zasáhla tak, jako by se jednalo o člena její rodiny. Často vzpomínala na chvíle, které se svým přítelem prožila, a na jeho počest se stala patronkou National AIDS Trust, britské charity, která se zabývá právy lidí nakažených HIV.

Zdroj