Jak vypadá práce v Senátu? To popsala Adéla Šípová - senátorka za Piráty. Senát navenek možná působí jako velmi vážná instituce,...

5 měsíce starý 169
Jak vypadá práce v Senátu? To popsala Adéla Šípová - senátorka za Piráty. Senát navenek možná působí jako velmi vážná instituce, ale realita je tak trochu jiná. Plácání po ramenou a zdrobněliny jsou na denním pořádku.

“Občas to prostě působí jako skautský tábor, což jsem nečekala, ale je to taková firemní kultura. Tykání a zdrobněliny ale ráda nemám, myslím, že patří spíš do soukromí.”

Adéla Šípová se soustředí na problematiku zadlužení, na životní prostředí nebo na problematiku rovnosti. Často však zjišťuje, že i když s ní kolegové souhlasí, naráží se na nějaké politické dohody, a tak je prosazování důležitých témat náročné.

“Snažím se však zapojit co nejvíc a naplnit všechny možné cesty. Spojuji se s mladšími senátory a nezávislými kolegy, stala jsem se členkou Rady vlády pro rovnost žen a mužů a také mám v plánu založit senátní komisi pro rovnost žen a mužů.”

Jaké jsou konkrétní plány vznikající komise nebo další senátní historky najdete tady 👇

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-rikaji-mi-adelko-nejmladsi-senatorka-popisuje-praci-mezi-senatory-210323

Zdroj