Jako v 50. letech, drží nás ve strachu. Bývalý prezident Václav Klaus podpořil v kauze Vrbětice Rusko

4 týdny starý 4

Podle exprezidenta Václava Klause se současná situace kolem exploze muničních skladů ve Vrběticích blíží padesátým letům minulého století, jen v opačném režimu. Ve své reakci se někdejší prezident postavil na stranu Ruska a v prohlášení kritizoval vyvolávanou hysterii a šíření dezinformací, byť jednoznačné stanovisko nezaujal.

Čtěte také: Komentář: Podivný případ Vrbětice. Babiš zahrál ruskou kartu, protože musel, jinak by padl

Nevěřil jsem, že se ještě někdy vrátím do padesátých let, byť s opačným znaménkem. Nevěřil jsem, že budu ještě někdy bezmocně bouchat do stolu při poslouchání režimového rozhlasu a výroků našich vrcholných politických představitelů,” uvedl Václav Klaus ve svém prohlášení neurčitě. Neřekl, proč mu současná situace připomíná 50. léta, ani proč bouchal do stolu. Zřejmě však s reakcí českých představitelů nesouhlasil.

Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala,” uvedl bývalý prezident Václav Klaus. Podobně jako ruská média tak kauzu dává do souvislosti s americkou politikou, která teď pěstuje vyhrocené vztahy směrem k Rusku. To si o ně ale zároveň říká, když na hranice s Ukrajinou vysílá armádu.

Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka, který by lidi udržel ve strachu. Vědí dobře, že vylekaným lidem se vládne snadněji. Prosím, už toho nechte. Mělo by Vám jít více o naši zemi než o sebe,” uzavřel svůj příspěvek Václav Klaus.

Čtete také: Ostudný Zeman. Chystá pro Rusy alibi

Bývalý prezident, podobně jako ten současný, patří k dlouholetým propagátorům dobrých vztahů s Ruskou federací.

Foto: Shutterstock

Zdroj