Janáčkova filharmonie zahraje novoroční koncert bez diváků

1 měsíc starý 7

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) zahraje novoroční koncert, vinou epidemie ale bez diváků. Odvysílá jej živě Česká televize 14. ledna na programu ČT Art. Zazní na něm valčíky i polky.

Článek

Janáčkova filharmonie Ostrava připravila letos pro své posluchače Novoroční koncert ve vídeňském stylu. „Valčíky, polky a árie rodiny Straussů a jejich kolegů Lehára a Kálmána zahraje Janáčkova filharmonie pod taktovou nového šéfdirigenta a hudebního ředitele Vasilije Sinajského,“ uvedla mluvčí orchestru Michaela Dvořáková.

Jako sólistka se představí mladá hvězda bonnského operního nebe sopranistka Lada Bočková a slovem diváky provede Barbora Seidlová. Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy bez účasti veřejnosti.

Na koncertě zazní například Předehra k operetě Netopýr, Na krásném modrém Dunaji a Císařský valčík Johanna Strausse mladšího, Radeckého pochod Johanna Strausse staršího či Heja, heja z operety Čardášová princezna Emmericha Kálmána.

Vedle Novoročního koncertu odvysílá JFO 11. ledna v premiéře na svých webových a facebooku také krátký dokument, který zaznamenává první dny působení Vasilije Sinajského v Ostravě, který se postu ujal loni. „Pouze živá hudba má šanci probudit to nejlepší v nás,“ říká šéfdirigent.

Zdroj