Janouškovi soud uznal přerušení výkonu trestu o dva roky. Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost

1 měsíc starý 8

Krajský soud v Brně prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi o další dva roky přerušení výkonu trestu, a to ze zdravotních důvodů. Uvedla to v úterý Česká televize a informaci následně serveru iROZHLAS potvrdil Janouškův advokát Lukáš Trojan. Ten uvedl, že státní zástupce podal proti rozhodnutí soudu stížnost, rozhodnutí tedy není pravomocné.

Praha 15:09 27. dubna 2021

Lobbista Roman Janoušek ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt. | Foto: Petr Novotný | Zdroj: Profimedia/CNC

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Rozhodnutí není pravomocné, protože proti němu podal stížnost státní zástupce.

Lobbista Janoušek podle ČT požádal o další přerušení trestu. Do vězení se měl vrátit koncem dubna

Číst článek

Za mřížemi dosud strávil Janoušek zhruba rok a čtvrt. Podle lékařských posudků trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Stížností státního zástupce, který podle ČT požaduje vypracování nového znaleckého posudku, se bude zabývat olomoucký vrchní soud. Janoušek do té doby zůstane na svobodě.

Vězeňská služba zatím rozhodnutí brněnského soudu nemá k dispozici, sdělila mluvčí sboru Markéta Prunerová.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tím vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii.

Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Krajský soud v Brně odložil nástup lobbisty Janouška do vězení vloni na jaře i kvůli obavě z nákazy koronavirem. Psali jsme zde.

ČT: Krajský soud v Brně prodloužil Romanu Janouškovi přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů o další dva roky. Verdikt není pravomocný. Stížnost proti němu podal statni zástupce. Ten požaduje nový znalecký posudek. Rozhodovat teď bude Vrchní soud v Olomouci.@CT24zive

— Jiri Hynek (@JiriHynek) April 27, 2021

kno, ČTK

Zdroj