Japonsko zasáhlo zemětřesení, vážné škody zatím nejsou hlášeny. Epicentrum bylo u ostrova Kjúšú

3 měsíce starý 21

Zemětřesení o síle 6,6 stupně zasáhlo v pátek večer večer SEČ (v sobotu ráno místního času) jihozápad Japonska. Informovala o tom agentura Kjódó, podle níž nebylo vydáno varování před vlnou tsunami. Epicentrum zemětřesení bylo u pobřeží ostrova Kjúšú, nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů.

Tokio 21:26 21. ledna 2022 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonský meteorologický úřad vydal varování, že by během následujícího týdne mohly oblast postihnout další podobně silné otřesy (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Na několika místech během otřesů popraskalo vodovodní potrubí a hlášeny jsou také výpadky elektřiny. Fungování jaderných elektráren v oblasti Kjúšú narušeno nebylo.

Japonský meteorologický úřad vydal varování, že by během následujícího týdne mohly oblast postihnout další podobně silné otřesy.

Japonsko leží v seismicky aktivní oblasti. V březnu 2011 postihlo severovýchodní pobřeží Japonska zemětřesení o síle devíti stupňů, které vyvolalo masivní přívalovou vlnu tsunami. Zahynulo asi 18 500 lidí. Otřesy a mořské vlny rovněž vážně poškodily jadernou elektrárnu Fukušima.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj