Jaroš v brance Štýrského Hradce třikrát inkasoval, Ajax remizoval s Aston Villou

před 1 měsíc 60

Reuters

Dvaadvacetiletého Jaroše, který v Rakousku hostuje z Liverpoolu, dvakrát překonal Jonathan David a o zbývající gól se postaral Edon Zhegrova. Český gólman ale řadu dalších šancí zlikvidoval a ušetřil domácí od výraznějšího debaklu.

O vítězství Maccabi Tel Aviv nad Olympiakosem rozhodl dvěma góly veterán Eran Zahavi a se sedmi góly si upevnil první místo v tabulce střelců. Šestatřicetiletý útočník ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu a ve 30. minutě zvýšil na 3:1.

Jedinou větší šanci souboje bývalých vítězů Ligy mistrů/PMEZ v Amsterodamu si připsal v první půli Ajax, ale Brian Brobbey trefil po úniku boční síť. Aston Villa v 83. minutě přišla o vyloučeného Ezriho Konsu, ale přesilovka domácím vydržela jen tři minuty. Pak dostal červenou Tristan Gooijer. Skóre se nezměnilo.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské konferenční ligy:

Ajax Amsterodam - Aston Villa 0:0. ČK: 86. Gooijer - 83. Konsa.

Molde - Club Bruggy 2:1 (1:0). Branky: 43. Stenevik, 90.+3 Gulbrandsen - 84. De Cuyper z pen.

Štýrský Hradec - Lille 0:3 (0:1). Branky: 28. a 51. David, 71. Zhegrova.

Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 1:4 (1:3). Branky: 13. Kaabí - 4. a 30. Zahavi, 9. Šahar, 74. Peretz.

21:00 Saint-Gilloise - Fenerbahce Istanbul, Dinamo Záhřeb - PAOK Soluň, Maccabi Haifa - Fiorentina.