Je potřeba, aby okamžitě přestalo zlehčování, bagatelizace a různá náhradní pojmenování toho, co se na českém území odehrálo. ...

2 měsíce starý 8
Je potřeba, aby okamžitě přestalo zlehčování, bagatelizace a různá náhradní pojmenování toho, co se na českém území odehrálo.

Výrok premiéra Babiše, že se ,jednalo o útok na zboží‘ považuji za naprosto nepřípustný. Jednalo se o akt státního terorismu. Je také potřeba vyjasnit veškeré okolnosti, které jsou v tuto chvíli velmi nejasné. Týkají se vládních představitelů, jak se tuto informaci v uplynulých dnech dozvěděli a jak s ní pracovali.

Současná vyjádření jsou naprosto nedůvěryhodná a veřejnost si zaslouží znát pravdu. Nesmírně důležitá je také diplomatická ofenzíva.

Musíme mnohem více vyzývat státy EU a NATO, aby se za nás postavily. To se však nestalo. Česká vláda by měla dělat vše pro to, aby byla uplatněna mezinárodní solidarita.

V neposlední řadě vláda musí reagovat na odvetnou akci Ruska. Kroky musí být rázné, postup jasný a rozhodný a je nutné srovnat počty diplomatů v obou zemích. Musíme chránit svoji bezpečnost, svobodu a pověst ČR.

Zdroj