Je to sobectví

5 měsíce starý 26

25. 11. 2021

čas čtení 1 minuta

Jsem rozčarovanej a vim, že dropuju bombu, píše Martin Starý na sociální síti. Ale omlouvat se nebudu. Je to přesně rok, co jsem poprvé nastupoval na covidový ARO v nemocnici ve Slaném, kde jsem nakonec neplánovaně strávil přes půl roku dobrovolničením. Hodně mi to dalo, hodně mě to změnilo, něco to i vzalo. Ale stálo to za to, bejt v životě něčemu ku prospěchu.

Sledovat o rok pozdějš situaci, která je snad ještě horší než tehdy je uplná katarze, způsobující absolutní nechuť ještě někdy něco pro ostatní udělat, když ti “ostatní” mnohdy nejsou ochotni si ani nasadit pitomej kus hadru na držku.

Schovávání se za osobní svobody si strčte všichni do prdele, v čele s tim věčnym ubožákem Landou, kterej od devadesátejch let nedělá nic než že živí hněv a agresi a nezmůže se na nic než na šikanu úředníků, kteří se snaží pomoct. Díky jemu a dalším “svobodářům”, kteří podlehli mnohokrát vyvrácenejm lžím, který zcela bezostyšně šířej a ohrožujou tím na životě svoje okolí.

Je to sobectví.

Stejně jako je sobec každej, kdo tímhle znevažuje práci těch, kteří už před rokem úplně zadarmo nasazovali svoje zdraví a obětovali veškerej svůj volnej čas, noci a odpočinek, ve prospěch celku, ale i těch, kteří jsou zdravotníci z povolání a teď se jim znova a znova hroutí systém.

Navíc když tu bylo řešení. Řešení dostupný a bezplatný pro všechny. To mi hlava nebere.

Letos už pomáhat nemůžu, čeká mě mnohem důležitější role a nechci ohrozit těhotnou ženu tím, že si to svinstvo přineseme domu. Tak je mi z toho jen prachobyčejně smutno, ne smutno, na blití, když musím sledovat, jak se všichni řítíme po hlavě do prdele.

3554

Související články

Česko neničí epidemie, ale altruismus

25. 11. 2021 / Stanislav Biler

Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous Česko neničí epidemie, ale altruismus.. Radíme zdarma celému sv...

Andrej Babiš zapomněl poslat svou 301. SMS

25. 11. 2021 / Jiří Hlavenka

Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous

Jaroslav Flegr: Politikové budou jednat až po nové obrovské vlně úmrtí

25. 11. 2021

Toto je přepis Rozhovoru Britských listů č. 443. Jan Čulík: Dobrý den, vážení televizní diváci, Česká ...

Jednoduchý návod, jak prověřit sílu důvěry v reformní snahy pana Janečka (po prezidentské kampaně prosím)

25. 11. 2021 / Bohumil Kartous

Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous

Vědci varují před novou variantou koronaviru s mnoha mutacemi

24. 11. 2021

 Vědci upozorňují, že nová varianat koronaviru s "nesmírně velkým počtem mutací"může vyvolat  nové vlny pandemie tím, že se vyhne imunitnímu systému lidského organismu.Počet výskytů této nové varianty povrzených genomický...

Koronavirus: Počet mrtvých v Evropě dosáhne do března 2,2 miliony, varuje Světová zdravotnická organizace

24. 11. 2021

  Už to tak vypadá, že na české politické scéně přeci jen existuje konsensus. A sice, že lidí je dost.— Petr Honzejk (@PetrHonzejk)

Koronavirus: Maďarsko nečeká další dodávky "východních vakcín"

24. 11. 2021

Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous Maďarská vláda tvrdí, že "zásob vakcín má dost". 

24 000 bezdomovců. Bezdomovců v Česku kvůli pandemii přibývá, nejčastějším důvodem je rozpad vztahu

23. 11. 2021

Tisková zpráva Praha 23. 11. 2021 ...

Covid: Pacienti na JIPkách jsou nyní téměř všichni neočkovaní, konstatuje vědec z Oxfordu. Pokračující hrůza postihuje neočkované

23. 11. 2021

 Profesor Sir Andrew Polland vysvětluje, že plně očkovaní jedinci zažijí jen mírné příznaky covidu. "Pokračující hrůza" covidu postihuje už většinou jen neočkovanéCovid-19 už není chorobou očkovaných lidí, konstatoval And...

V pondělí ČR registrovala 14 480 denních nákaz

23. 11. 2021

V Rakousku to myslí vážně s očkováním. A to jak s motivacemi, tak s kapacitami. Denně teď naočkují téměř rekordní množství dávek. U nás spousta řečí kolem očkování, ale ani ty kapacity nej...

Obsah vydání | 25. 11. 2021

Zdroj