Jídlo v domovech důchodců není zlé, lidé to vidí zkresleně, tvrdí zaměstnanci

před 3 měsíce 76

Deník.cz oslovil čtenáře, aby se podělili se svými zkušenostmi se stravováním v domovech důchodců. Přišly mnohé negativní reakce, ale také pohledy zevnitř zařízení.

Jídlo v domovech pro seniory bývá neochucené a bez nápadu, někdy i „nevábně vyhlížející“, stěžují si čtenáři se špatnými zkušenostmi. Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

„Když jsem přišla odpoledne, na zemi jsem leckdy našla vyklopený celý maminčin oběd. Vrazili jí plastovou misku s jídlem do ruky, ať se sama nají. Když jí vyklouzla a vše se vysypalo na zem, nikomu nevadilo, že je diabetička na inzulínu bez oběda,“ vylíčila Deníku čtenářka Věra (redakce zná celé jméno) špatné zážitky s domovem pro seniory, kde pobývala její nepohyblivá maminka.

Deník se zeptal prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřího Horeckého na nejčastější připomínky ke stravování v domovech pro důchodce:

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký

Nutriční terapeuti dbají na energii, složení i chuť, hájí domovy šéf asociace

Platila jí odpolední svačiny, ale buď na ni podle Věřiných slov zaměstnanci zapomněli, nebo dostala lehce namazaný krajíc chleba, který neukousla. Na nočním stolku jí proto nechávala v krabičce nakrájené ovoce, banány, pudink, v ledničce jogurty. „Prosila jsem pečovatelky, aby jí jídlo podaly. Ale když jsem za dva dny přišla, vše bylo netknuté. Vykašlaly se na ni,“ uvedla žena.

I další čtenáři redakci popsali špatné zkušenosti se stravováním v domovech důchodců. Někteří zdůrazňovali, že jsou s daným domovem spokojeni, ovšem až na jídlo. „Jeho skladba je katastrofální. Jedná se o samé maso a uzeniny, bezmasý pokrm je pouze sladký, zelenina téměř žádná. Nedovedu si představit, co by tady jedl vegetarián,“ řekl Deníku jeden z klientů, jehož jméno redakce zná.

V sociálních službách je moderní nutriční péče stále v plenkách, míní nutriční terapeut Martin Krobot:

Pro staré lidi bývá náročné se vyrovnat s osaměním, ztrátou blízkých vrstevníků či se u nich mohou objevit deprese. Občasný pokrm, který není v souladu s výživovými doporučeními, ale povzbudí na duchu, je to nejlepší, co můžeme udělat.

Podvyživení důchodci v domovech? Odborník: I nezdravé jídlo povzbudí na duchu

Jiní čtenáři uvedli, že jídlo bývá neochucené a bez nápadu, někdy i „nevábně vyhlížející“ a rodiče musí dokrmovat přinesenými potravinami. Stěžovali si i na nedostatek vitamínů. „Klienti dostávali třeba neoloupaný pomeranč nebo nerozkrojené jablko, s nimiž si neporadili. Takže posléze bylo ovoce odneseno, jako že nezájem,“ popsal jeden z lidí, kteří se Deníku ozvali.

Pohled zevnitř

Deník ale kontaktovaly i odbornice, které znají provoz domovů pro seniory zevnitř. Lidé zvenku podle nich situaci vidí zkresleně. Například vyučená kuchařka Květa, jež nyní pracuje jako pečovatelka v domově důchodců, uvedla, že stravování v těchto zařízeních šlo poslední roky hodně nahoru. Po odchodu do domova si podle ní naopak lidé v jídle polepší. „Doma se odbydou, tady mají vyváženou stravu. Času na jídlo bývá dost, kdo nezvládá sám, dokrmuje se. Pokud nějakou potravinu odmítají, stravovací úsek připraví náhradu,“ popsala systém žena.

Důsledně prý s kolegy také sledují denní příjem tekutin, každý měsíc klienty váží a jakýkoliv rozdíl hmotnosti konzultují s nutričním terapeutem. Ten případně rozhodne o doplňkové stravě. „Až po nástupu do domova jako zaměstnanec jsem pochopila, jak je v podání mých rodičů celá věc zkreslená,“ dodala Květa.

Prosincový článek o stravování seniorů vzbudil mezi čtenáři velký ohlas. Redakci se ozvali se svými zkušenostmi:

Senioři si pochutnávají na bramborácích s pivem či nealko pivem. Jednou za čas je to příjemná změna a vzpomínka na život doma.

Domov pro seniory je plný zákazů. Na článek Deníku reagují čtenáři i pečovatelky

Deníku se ozvala také Olga Radimecká, vedoucí Domova Pod Školou v Litomyšli. „Většina zařízení se snaží o své klienty maximálně pečovat, navzdory omezení prostorem, množstvím personálu a předpisy,“ uvedla.

Podle Radimecké je omezující například maximální cena za celodenní stravování ve výši 255 korun a také hygienické předpisy, do kdy se uvařené jídlo musí vydat. „Předpisy dodržujeme. Kuchyň jídlo vydá v souladu s nimi, ale klient má možnost si jej ohřát a sníst kdykoli,“ doplnila Radimecká.

Jak jedí důchodci

Pro lidi v pokročilém věku bývá jídlo poslední velkou náplní dne, rituálem, radostí. Většina toho ale po odchodu do domovů pro seniory zmizí. Nepodílejí se na jeho přípravě, často si ho nemohou vybrat, „nemastná neslaná“ strava jim nechutná, nepřináší potěšení. I když mají jídla dost, leckdy trpí podvýživou. Existují však výjimky, domovy, kde vědí, že by jídlo mělo člověka nejen nasytit, ale i těšit. Deník.cz v novém seriálu Jak jedí důchodci mapuje dobré i špatné zkušenosti čtenářů a jejich blízkých se stravou pro seniory v různých typech domovů. Vaše náměty pište na zuzana.hronova@denik.cz.

Přečtěte celý článek