Jiný kraj, jiný mrav: Turistům hrozí mastné pokuty i za banality. Víte, čemu se vyhnout?

5 měsíce starý 136

Italské Benátky se považují za město plné romantiky. Jejich návštěva se ale prodražila skupině čtyř lidí, ve které byli podle italských médií i dva Češi. Začátkem června dostali v přepočtu téměř stotisícovou pokutu za piknik na historické památce. Šlo o starou studnu. Lehčí peněženkou ale může skončit i plavání v kanálech a nevyplatí se ani krmení holubů a racků, za což hrozí pokuta až 15 tisíc korun.

Rádi si z dovolené vozíte vzorek písku z pláže nebo mušli? V Sardinii vyjde levněji koupit si na památku suvenýr v obchodě, než pokuta až 70 tisíc korun. Jen za loňský rok zabavila tamní policie více než 200 kilogramů písku, kamenů a mušlí.

Rádi chodíte ve městě bez trička? V některých španělských destinacích riskujete. Zákaz platí i pro ženy, které by se například do ulic Barcelony rozhodly vyrazit v plavkách. A pokud se na pláži osprchujete sprchovým gelem, čeká vás sankce až 18 tisíc. Nejvíc ale zaplatíte za močení do moře ve městě Vigo, pokuta je až 30 tisíc korun.

Promenádovat se ulicemi Chorvatska v plavkách se také nemusí vyplatit. V letoviscích je zakázané chodit jen v kraťasech nebo sukni a podprsence od plavek. Provinilcům hrozí za porušení nařízení pokuta až 32 000 korun.

Velký průšvih na dovolené může ale znamenat i malý polibek. A to v řadě destinací po celém světě. Na problém si můžete zadělat například v tureckém vnitrozemí, Egyptě a Spojených arabských emirátech. A ve Francii stále platí zákon vyhlášený roku 1910, který zakazuje líbání na nádražním nástupišti. Mělo se tím zabránit zpožďování vlaků.

Zdroj