Jiří Ovčáček se údajně oženil, jeho žena utekla před válkou na Ukrajině

4 měsíce starý 76

Související

Miloš Zeman

OBRAZEM: Prezident Zeman dnes navštívil Poslaneckou sněmovnu

Prezident Miloš Zeman dorazil do Poslanecké sněmovny, kde jej přivítala předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Hlava státu se vyjádřila k návrhu státního rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun.

Jiří Ovčáček

Kolik bere Ovčáček nebo Mynář? Hrad zveřejnil platy

Prezidentská kancelář dnes zveřejnila na webu roční platy a odměny svých vedoucích zaměstnanců. Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl loni čistý plat přes 1,39 milionu korun a k tomu získal odměny téměř 494.000 korun. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček k platu 744.000 korun čistého dostal za minulý rok odměny 170.200 korun.

Více souvisejících

Jiří Ovčáček

Aktuálně se děje

před 26 minutami

Výcvik členů BIS

Spolupráce s Mosadem nebo CIA je pro ně klíčová. BIS se střetává s ruskými agenty i nebezpečnými zločinci

Informační služby, někdy známé jako tajné služby, jsou součástí bezpečnostní sféry prakticky každé země. V České republice nás na základě sběru informací o nejrůznějších hrozbách takto chrání Bezpečnostní informační služba, obecně známá jako BIS. Činnost BIS spadá do mnoha odvětví, ať už jde o teroristické hrozby, organizovaný zločin, nebo rozkrývání přítomnosti cizích agentů na území ČR. „Spolupracujeme s takovými službami, jako jsou americké CIA a FBI, izraelské Mosad a Shabak, dále pak MI5 a MI6 z Velké Británie, a mnoho dalších,“ vyjmenoval mluvčí BIS Ladislav Šticha pro EuroZprávy.cz. 

před 55 minutami

Donald Trump

Trump se zapojil do kampaně, varoval před údajnou sílící tyranií levice

Současný americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce v Bílém domě Donald Trump se v neděli na poslední chvíli snažili získat hlasy voličů před úterními volbami do Kongresu. Biden na univerzitě ve státě New York hovořil ke studentům, vyzdvihl sílu a možnosti jejich generace. Trump na Floridě varoval před "sílící tyranií levice" a přiživoval debatu o své možné opětovné kandidatuře do úřadu v roce 2024, informovaly zahraniční agentury.

před 1 hodinou

Marek Hilšer

Hilšer se přihlásil do prezidentské volby. Věří, že může vyhrát

Senátor Marek Hilšer potvrdil odevzdání přihlášky do prezidentské volby, podepsalo mu ji 14 senátorů. Za svou metu ve volbách kandidát, který před pěti lety skončil na pátém místě, označil vítězství. Voliče chce oslovit například otázkou řešení problematiky exekucí, energetiky nebo politického lobbování. Hilšer to řekl na dnešní tiskové konferenci.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 1 hodinou

Soud, ilustrační fotografie.

Bývalý náměstek ÚZSI způsobil škodu 190 milionů Kč, tvrdí obžaloba. Soud s ním začal

Pražský městský soud se dnes začal zabývat případem bývalého náměstka Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Zdeňka Blahuty, který čelí obžalobě z podvodu a zneužití pravomoci. Státní zástupce Marek Bodlák tvrdí, že Blahut využil důvěry ředitele rozvědky a informací, kterými jako náměstek disponoval, aby z prostředků rozvědky získal pro sebe a případné další nezjištěné osoby 190 milionů korun. 

7. listopadu 2022, aktualizováno před 1 hodinou

Dovoz a vývoz zboží

Zahraniční obchod Česka skončil v září se schodkem 13,9 miliardy korun

Zahraniční obchod Česka skončil v září schodkem 13,9 miliardy korun, meziročně byl o 2,6 miliardy menší. V deficitu je obchodní bilance osmý měsíc v řadě. Negativní vliv na zářijový výsledek měl opět větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem kvůli jejich zdražení na světových trzích. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

7. listopadu 2022, aktualizováno před 1 hodinou

Petr Pavel

Kandidaturu generála Pavla na prezidenta podpořilo podpisy 81.000 občanů

Kandidaturu generála Petra Pavla na prezidenta ČR podpořilo podpisy 81.000 českých občanů. Pavlovu kandidaturu dnes jeho tým podá na ministerstvu vnitra. Armádní generál ve výslužbě, který byl v letech 2015 až 2018 předsedou Vojenského výboru NATO, kandidaturu oficiálně ohlásil 6. září. Pavel to řekl novinářům v Buštěhradě na Kladensku, kde se zapojil do sázení 25 stromů. Označil to za symbolický počin vůči životnímu prostředí, které prezidentská kampaň zatěžuje například spotřebou papíru a dopravou.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 1 hodinou

Rusko, Kreml

WSJ: Bidenův poradce Sullivan jednal s Moskvou kvůli jaderné hrozbě na Ukrajině

Bezpečnostní poradce amerického prezidenta Joea Bidena Jake Sullivan v uplynulých měsících jednal s vysoce postavenými poradci ruského prezidenta Vladimira Putina v naději, že sníží riziko další eskalace konfliktu na Ukrajině. Sullivan také varoval Moskvu před použitím jaderných zbraní nebo zbraní hromadného ničení, uvedl v neděli americký deník The Wall Street Journal (WSJ). 

před 1 hodinou

Jaderná elektrárna Temelín

Sousedé chtějí diskuzi. Plány na rozšiřování Temelína budí za hranicemi obavy

České plány na stavbu malého modulárního reaktoru v prostorách jaderné elektrárny Temelín budí obavy na bavorské a rakouské straně hranice. Místní úřady si stěžují, že s nimi Praha věc předem nekonzultovala, a pochybnosti mají také o bezpečnosti. Některé zvažují demonstrace a blokádu hraničních přechodů.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 2 hodinami

Průmysl, ilustrační foto

Průmyslová výroba v Česku v září meziročně stoupla

Průmyslová výroba v Česku v září meziročně stoupla o 8,3 procenta po srpnovém růstu o 7,2 procenta. Zářijové výsledky podpořilo meziroční zvýšení výroby motorových vozidel o téměř 60 procent.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 2 hodinami

Stavebnictví, ilustrační foto

Stavební výroba v Česku po letních prázdninách zrychlila meziroční pokles

Stavební výroba v Česku po letních prázdninách zrychlila meziroční pokles. V září se reálně snížila o 3,7 procenta, zatímco v srpnu byla nižší o 0,4 procenta. Klesla i meziměsíčně, a to o 1,7 procenta. Pozemní stavitelství, tedy stavby budov, se ve srovnání se stejným měsícem minulého roku snížilo o 4,8 procenta. 

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Expert: Za současné vysoké ceny může i rozhazovačnost Babišovy vlády během pandemie

Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.

před 2 hodinami

Teenageři

České děti tráví příliš času u obrazovek, odhalil průzkum

Děti v Česku mají v mezinárodním srovnání dostatek možností pro pohybové aktivity, příliš času však tráví u obrazovek. Vyplývá to z průzkumu z 57 zemí ze šesti kontinentů, které zveřejnila ve zprávě mezinárodní nezisková organizace Active Healthy Kids Global Alliance.

před 2 hodinami

Severokorejský diktátor Kim Čong-un

KLDR: Raketové testy simulovaly útok na základny Jižní Koreje a USA

Severokorejská armáda je odhodlána přistoupit k trvalé, tvrdé a drtivé reakci na společné vojenské cvičení Jižní Koreje a Spojených států nazvané Vigilant Storm, které bylo jedním z největších za poslední léta. Uvádí to dnešní prohlášení severokorejského generálního štábu, na které se odvolává agentura AP. Raketové testy z minulého týdne simulovaly útok na letecké základny a řídící stanoviště jihokorejských a amerických vzdušných sil.

před 3 hodinami

Sociální síť Twitter

Twitter bude rušit neoznačené parodické účty

Parodické účty na twitteru, které se budou vydávat za profily známých osobností, ale neuvedou jasně, že jde o parodii, budou bez varování trvale zrušeny. Na svém twitterovém profilu to oznámil nový majitel firmy Twitter Elon Musk. Dříve platforma před pozastavením vydávala varování, ale vzhledem k tomu, že Twitter zavádí plošné ověřování, žádné varování už nebude, a také žádné výjimky.

před 4 hodinami

VZP varuje před podvodnými maily, od klientů požadují platbu nebo přístupové údaje

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) varuje před podvodnými e-maily, které od klientů požadují platbu za neexistující dluh nebo přístupové údaje k účtům. Pojišťovna upozornila, že tímto způsobem na dluh nikdy neupozorňuje a zasílání přístupových údajů nevyžaduje, klienti by proto měli takové výzvy ignorovat a v případě pochybností se obrátit na infolinku 952 222 222. ČTK to dnes sdělila mluvčí největší zdravotní pojišťovny v zemi Viktorie Plívová.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj