Jižní Morava dnes: tropická vedra střídaná prudkými bouřemi a pod jejich náporem pětice obcí zničených tornádem. Bez dobrovolné ...

4 měsíce starý 17
Jižní Morava dnes: tropická vedra střídaná prudkými bouřemi a pod jejich náporem pětice obcí zničených tornádem. Bez dobrovolné pomoci by tu stovky rodin neměly kam jít.

Pomoc ale přišla a zůstává. Tři týdny po tragédii na místě stále vidíme dobrovolníky i nákladní automobily firem, které zadarmo poskytují své pracovníky a materiál.

Vidíme je, protože tu jsme také. To, co tu zažíváme, nás naplňuje optimismem. Vědomím, že to s naší společností pořád není tak zlé. Čistá ochota lidí pomoci, omezit se, darovat, sdílet… to vše nás nabíjí energií na týdny dopředu.

Česká společnost znovu prokazuje, že umí být vnitřně silná a změnu k lepšímu si zaslouží. Děkujeme každému, kdo je toho důkazem; ať už v Hruškách, nebo jinde. Vážíme si toho! 🖤

(Na snímku Dominik, který první týden prázdnin strávil s dobrovolnými hasiči v Mikulčicích, pirátský náměstek JMK, člen krizového štábu a dobrovolný hasič Lukáš Dubec a dobrovolníci z Frýdlantska při těžbě cihel, kterých na Moravu přivezli přes 6000! Foto: Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku)

Zdroj