Johnson: Covid pasům se nevyhneme

3 měsíce starý 10

Britský premiér Boris Johnson Foto: Pool, Reuters

Johnson: Covid pasům se nevyhneme

„Určitě tu bude svět, ve kterém budou pro mezinárodní cestování používány vakcinační pasy,” řekl Johnson při čtvrteční návštěvě anglického města Middlesbrough.

Šéf Downing street to vidí jasně, existují v podstatě tři možnosti, kterými se budou moci lidé prokazovat: přirozenými protilátkami, očkováním a negativním testem. Nic jiného podle Johnsona není pro znovuobnovení plnohodnotného cestování možné.

Na spuštění projektu covid pasů tlačí také letecký průmysl. „Má to svou logiku,” okomentoval to Johnson.

Ibiza a Mykonos čekají

V současnosti nepanuje shoda v londýnském kabinetu na tom, zda umožnit lidem letní dovolenou. Johnson ustanovil speciální pracovní skupinu zaštítěnou ministerstvem dopravy, která má za úkol prozkoumat bezpečnost mezinárodního cestování a případných pravidel, které by musely v takové situaci platit.

Některé země, například Španělsko a Řecko, již avizovaly, že mají o britské turisty na léto velký zájem. Zejména ostrovy jako Ibiza či Mykonos se zejména mezi mladými Brity těší velké oblibě. Jejich návštěvu si ale státy rovněž chtějí podmínit buď průkazem o očkování, nebo negativním PCR testem.

Jak podotýkají britská média, kdokoli, kdo se pokusí Spojené království teď opustit bez prokazatelně nutných důvodů, může čelit pokutě pět tisíc liber (153 tisíc Kč).

podpis
Zdroj