"Jsme bohové." Rusové slaví biatlonové zlato z Oberhofu jako vyhranou olympiádu

1 měsíc starý 11

"Jsme bohové." Rusové slaví biatlonové zlato z Oberhofu jako vyhranou olympiádu

Poslední cenný kov přivezl Alexandr Loginov z mistrovství světa v Anterselvě, od té doby zažíval ruský biatlon medailové sucho. V neděli odpoledne finišmen smíšené štafety Eduard Latypov přesprintoval Francii i favorizované Nory a dojel si pro zlato.

"Cloumají se mnou obrovské emoce, je to velký úspěch, díky všem, kteří nám k tomu pomohli," rozplýval se po závodě Latypov. 

Euforie Rusů byla obrovská. Možná tu největší ukázal televizní komentátor Dmitrij Gubernijev, který v posledních týdnech čeřil biatlonové vody tím, že hecoval národní tým bizarními sázkami. Zatímco v Hochfilzenu si dal za úkol sníst vlastní rukavici, když Rusům necinkne medaile, v Oberhofu to měla být hned celá bota.

Naštěstí pro něj se kvartetu Uljana Kajševová, Světlana Mironovová, Alexandr Loginov a Eduard Latypov zadařilo.

"Podívejte se na to vítězství, jsme bohové i ďáblové, tohle je důkaz, že ruský biatlon žije. Parádní triumf, musíme poděkovat trenérům," řekl Gubernijev v přímém přenosu televize Match TV.

Jeho emotivní komentář posledních metrů štafety obletěl sociální sítě:

Právě pro vedení reprezentace je medaile nejcennější, před Vánoci se ruský ministr sportu Oleg Matycin nechal slyšet, že ruská krize je jen důsledek špatné přípravy a měl by přijít nový hlavní trenér i šéf svazu.

"Pro trenéry je to úleva, pro závodníky posílení sebevědomí před mistrovstvím světa. Teď jsou to pocity, jako kdyby vyhráli olympiádu," okomentoval víkendové závody bývalý trojnásobný mistr světa v biatlonu Ivan Čerezov.

Národní tým už během svátků prosil fanoušky, aby s hodnocením sezony počkali až po mistrovství světa ve slovinské Pokljuce, které startuje přesně za měsíc.

"Teď už víme, že na trati můžeme porazit každého. Na světovém šampionátu je možné všechno," věří si Latypov.

Zdroj