Julie je zamlklá, ale daří se jí dobře. Hrdina prozradil, kde trávila mrazivé noci

3 měsíce starý 100

Podle jeho slov je dívka stále v nemocnici. Podrobnosti o tom, kde je Julie v péči, však policie nezveřejnila. Noc dívenka strávila na vyhřívaném lůžku, protože byla po dvou chladných nocích, které strávila venku v lese, podchlazená. „Nejsou na ní patrná žádná vnější zranění,“ dodal Weindl s tím, že Julie komunikuje, ale zatím je dost zamlklá.

Podle lesníka Martina Semeckého, který dívku našel, dokázala přežít nejspíš proto, že noci trávila v myslivecké kazatelně. „Bylo tam sucho a čisto. Musela být hrozně šikovná, že to zvládla,“ citoval Semeckého web Merkur.de.

Dívka z Berlína zmizela v neděli pozdě odpoledne během rodinného výletu v německo-českém pohraničí. Při hře se Julie, její šestiletý bratr a devítiletý bratranec rodičům ztratili. Záchranáři nejprve našli oba chlapce a v úterý odpoledne Semecký poblíž České Kubice objevil i Julii.

„Přiznávám, že už jsme neměli příliš velkou naději. Když jsme ji uviděli, nemohli jsme uvěřit vlastním očím, že je to vůbec možné a že je v pořádku,“ řekl Semecký.

Okresní hejtman z Chamu Franz Löffler poděkoval všem záchranným složkám na německé i české straně za jejich neúnavné úsilí. „Mnoho hodin strachu a nejistoty je za námi a pátrání díky bohu skončilo pozitivně,“ řekl Löffler.

Bavorský Červený kříž v Chamu na facebooku uvedl, že se jednalo o největší přeshraniční akci, jaká se kdy v této oblasti uskutečnila. „Skutečnost, že se podařilo dítě najít, se rovná zázraku,“ řekl v úterý odpoledne Tobias Muhr z Červeného kříže.

Zdroj