Jurečka oceňuje shodu států EU na zpřísnění trhu s emisními povolenkami

3 měsíce starý 23

Související

Ilustrační fotografie.

Valorizace důchodů naruby: Komu se výhledově sníží penze?

Už za několik dní se penzistům díky zákonné valorizaci o několik stovek korun zvýší důchody. Jedné skupině lidí se ale výhledově sníží. Sněmovna totiž v tomto týdnu schválila novelu zákona o důchodovém pojištění, jak ji s pozměňovacím návrhem vrátil na začátku prosince Senát.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Fiala s Jurečkou a Adamovou jednali o uspořádání s pražskou Spolu

K řešení situace na pražském magistrátu na vládním půdorysu je potřeba vůle obou stran, tedy i pražských Pirátů a STAN, uvedl premiér a předseda ODS Petr Fiala na twitteru po jednání koalice Spolu. Schůzky se podle připojené fotografie účastnili s Fialou předsedové TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a KDU-ČSL Marian Jurečka a zástupci pražských organizací jejich stran. Mluvčí vlády Václav Smolka ČTK na dotaz, zda budou následovat další jednání či výzvy, řekl, že zůstane pouze při konstatování sděleném na sociální síti.

Více souvisejících

Marian Jurečka (KDU-ČSL) emisní povolenky

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Marian Jurečka

Jurečka oceňuje shodu států EU na zpřísnění trhu s emisními povolenkami

Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL), který v současné době řídí ministerstvo životního prostředí, vítá dnešní dohodu států EU na zpřísnění a rozšíření fungování trhu s emisními povolenkami. Poukazuje přitom například na to, že již od roku 2025 může začít fungovat sociálně klimatický fond na pomoc domácnostem. 

před 52 minutami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruský generál: Nikdy v historii jsme neudělali tak hloupá rozhodnutí, jako na Ukrajině

Ruskou invazi na Ukrajinu od začátku provází kaskáda ruských chyb, přičemž selhání jsou hlubší, než se dosud vědělo. V obsáhlém materiálu to uvádí americký list The New York Times (NYT), jenž na základě rozhovorů, dokumentů či tajných bojových plánů podrobně popisuje chyby, kterých se Moskva dopustila při vojenské agresi vůči sousední zemi. Rusko nikdy ve své historii neudělalo tak hloupá rozhodnutí, řekl deníku ruský generál v záloze Leonid Ivašov.

před 1 hodinou

Lyžařská sezona

Na horách ve východních Čechách začala plnohodnotná lyžařská sezona

Na horách na východě Čech začala plnohodnotná lyžařská sezona. Otevřená je velká část sjezdovek, další sjezdové trati chystají areály zprovoznit v příštích dnech. Návštěvníků ještě nebylo tolik jako bývá poslední prosincový týden, o to kratší ale byly čekací doby na vlecích a lanovkách.

před 1 hodinou

 Jiří Rusnok

Úrokové sazby České národní banky jsou podle Rusnoka stále nízké

Úrokové sazby České národní banky by měly při 16procentní inflaci a nejistém výhledu být vyšší. V dnešním pořadu otázky Václava Moravce České televize to řekl bývalý guvernér ČNB, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Prioritou bankovní rady ČNB musí být podle něj boj s inflací, která je příčinou všech problémů.

Aktualizováno před 2 hodinami

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU se dohodla na zpřísnění hlavního nástroje na ochranu klimatu

Evropská unie se dnes nad ránem předběžně dohodla na zpřísnění a rozšíření fungování trhu s emisními povolenkami. Přihlásila se tím k ústřednímu bodu své Zelené dohody pro Evropu, jejímž cílem je učinit unijní ekonomiku do poloviny století uhlíkově neutrální. Informovalo o tom dnes české předsednictví v Radě EU. Některé ekologické organizace ale dohodu kritizují.

před 2 hodinami

Jevhen Perebyjnis

Ukrajina bude potřebovat dalších pět miliard dolarů měsíčně, řekl Perebyjnis

Ukrajina bude podle náměstka ministra zahraničí Jevhena Perebyjnise potřebovat v příštím roce dalších pět miliard dolarů (114,2 miliardy korun) měsíčně na udržení chodu ekonomiky. Bývalý ukrajinský velvyslanec v ČR to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Dodal, že země také potřebuje více dodávek zbraní.

před 3 hodinami

V zápase o třetí místo se střetli Chorvaté s Maročany

Bronzová radost pro Chorvatsko na MS ve fotbale: V medailovém utkání těsně porazilo Maročany

O víkendu vrcholí 22. mistrovství světa ve fotbale konající se v Kataru zápasy o medaile. V sobotu tak byl na programu boj o bronzové medaile, ve kterém se utkali Chorvaté s Maročany. Zopakovali si tak svůj vzájemný zápas z úvodu šampionátu, který skončil po nudném boji bezbrankovou remízou. Navzdory tomu, že šlo o zisk cenného kovu, se tentokrát od začátku zápasu hrál daleko svižnější fotbal z obou stran, což nakonec vedlo k rychlým brankám na obou stranách, kdy už to po devíti minutách bylo 1:1. O vítězný gól se nakonec krátce před pauzou postaral obstřelem, jenž se odrazil o tyč, Oršič. Po stříbru z roku 2018 tak tedy balkánská země nyní získala bronz.

Aktualizováno před 3 hodinami

Miloš Zeman

Prezidentské volby 2023: Miloš Zeman prozradil, koho bude volit

Prezident Miloš Zeman bude v nadcházející volbě hlavy státu volit předsedu hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše. Řekl to dnes v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. Jako základní argument uvedl, že Babiš má politickou zkušenost jako jediný ze tří kandidátů, kterým průzkumy přisuzují nejvyšší šanci na úspěch. Mezi další dva kandidáty s nejvyššími preferencemi řadí průzkumy ekonomku Danuši Nerudovou a generála Petra Pavla.

před 3 hodinami

Miloš Zeman

Zeman nevyloučil, že jmenuje nového předsedu Ústavního soudu

Prezident Miloš Zeman nevyloučil, že jmenuje nového předsedu Ústavního soudu (ÚS), který nahradí dosavadního předsedu Pavla Rychetského. Zeman v dnešní Partii na CNN Prima News řekl, že si nechal zpracovat právní analýzu, jejíž výsledek má obdržet v pondělí. Poté se rozhodne.

před 4 hodinami

Katar, ilustrační foto

Katar odmítl obvinění spojující jeho vládu s korupční kauzou v Evropském parlamentu

Katar dnes důrazně odmítl obvinění spojující jeho vládu s korupční kauzou v Evropském parlamentu (EP) a vyjádřil hluboké znepokojení nad tím, že se ho belgická vláda nepokusila kontaktovat, aby si zjistila fakta. Kauza podle prohlášení této blízkovýchodní země bude mít negativní dopady na bezpečnostní spolupráci i jednání o globální energetické bezpečnosti. Uvedla to agentura Reuters.

před 4 hodinami

Miloš Zeman

Česko je ve válce, Rusko ohrožuje jeho bezpečnost, řekl Zeman

Česko je ve válce proti agresorovi a jeho bezpečnost je ruskou agresí ohrožena. V dnešním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News to řekl prezident Miloš Zeman. To, že je Česko ve válce, zdůvodnil tím, že pomáhá jedné z válčících stran. Zdůraznil, že kdyby Rusko uspělo na Ukrajině, mohlo by příště přepadnout třeba pobaltské státy. Podpořil návrh vlády prodloužit dočasnou ochranu uprchlíkům z Ukrajiny do konce března 2024, který tento týden schválila Sněmovna.

před 4 hodinami

Andrej Babiš

Prezidentské volby by vyhrál v prvním kole Babiš. Ve druhém by ho porazili Nerudová i Pavel

První kolo volby hlavy státu by při volební účasti 65 procent vyhrál bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) s výsledkem 30,1 procenta hlasů. Druhá by byla ekonomka Danuše Nerudová s 26,5 procenta a třetí generál Petr Pavel s 23 procenty. Uvádí to volební model agentury STEM, který dnes zveřejnila CNN Prima News. Podle modelu by však Babiše ve druhém kole porazila jak Nerudová, tak i Pavel. STEM také zjistil, že 34 procent lidí je nadále nerozhodnutých.

Aktualizováno před 5 hodinami

Ladislav Trojan

Ve věku 90 let zemřel herec Ladislav Trojan

Ve věku 90 let zemřel v neděli herec Ladislav Trojan. Známý herec se proslavil například v seriálu seriálu Tři chlapi v chalupě nebo v dětském zábavném pořadu Kouzelná školka.

před 5 hodinami

Kreml se snaží, aby Putin v očích Rusů vypadal jako schopný

Kreml se sobotní informací o návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina na velitelství ruských sil zapojených do invaze na Ukrajině pravděpodobně snaží vykreslit šéfa Kremlu jako schopného válečného vůdce a rehabilitovat obraz ruského ministerstva obrany. Ve své poslední analýze bojů na Ukrajině to napsal americký Institut pro studium války (ISW).

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj