Justice potrestala muže, který hrozil sympatizantům s Ukrajinou rozpáráním

před 2 měsíce 65

foto Ilustrační foto - Shromáždění českých iniciativ podporujících Ukrajinu - k ukrajinskému Dni obránců, 15. října 2022, Václavské náměstí, Praha.

Praha - Justice potrestala muže, který s nožem vyhrožoval účastníkům předloňského shromáždění na podporu Ukrajiny. Pravomocně mu uložila desetiměsíční podmínku s tříletou zkušební dobou. Součástí trestu je také povinnost navštěvovat psychologa kvůli poradenství se zvládáním zátěžových situací. ČTK to sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

"Věc byla zajímavá i v tom, že bylo poměrně složité podezřelého dohledat, což se nakonec policejnímu orgánu podařilo," uvedl mluvčí. K pachateli sdělil, že v době spáchání činu mu bylo těsně pod 50 let.

Trestný čin se stal 3. září 2022 v centru Prahy při demonstraci nazvané "Česká republika na 1. místě", kterou organizátoři akce svolali k vyjádření nespokojenosti s vládou. Podle policejních odhadů se tehdy na Václavském náměstí sešlo zhruba 70.000 lidí.

Jeden z demonstrantů v průběhu akce vyhrožoval zabitím několika účastníkům shromáždění na podporu Ukrajiny, které se souběžně konalo na ochozu Národního muzea. "Po skončení demonstrace na účastníky shromáždění, mimo jiné oblečené v národních barvách Ukrajiny, opětovně náhodně narazil ve Vinohradské ulici. Následně vyběhl ze svého vozidla a s vystřelovacím nožem v ruce na ně křičel, že je rozpáře," uvedl Cimbala.

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2 na muže podalo obžalobu. Na jejím základě ho pak Obvodní soud pro Prahu 2 uznal trestním příkazem vinným z násilí proti skupině obyvatel a z výtržnictví.

Přečtěte celý článek