„K smrti vyčerpaný Blatný.“ Pan prezident o mně mluvil docela pěkně, míní ministr

2 měsíce starý 9

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nebere jako útok slova prezidenta Miloše Zemana, že na něm pozoruje syndrom vyhoření. Novinářům to řekl po zasedání vlády. Ministr si myslí, že o něm Zeman celkově ve víkendovém rozhovoru pro CNN Prima News mluvil „docela pěkně“. Dodal, že ke spekulacím o svém odvolání se nepotřebuje vyjadřovat.

Zeman o víkendu řekl, že je mu Blatného líto. „Nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený,“ odpověděl prezident na dotaz, zda by měl Blatný skončit. Dodal však, že změna ve vládě je v kompetenci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Blatný řekl, že Zemanova vyjádření nechápal jako útok. „Naopak si myslím, že o mně pan prezident mluvil docela pěkně a k dalším spekulacím se nepotřebuji vyjadřovat,“ uvedl.

Babiš o víkendu řekl, že výměna Blatného aktuálně není na stole. Poznamenal v té souvislosti, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků. Dnes řekl, že s ministrem spolupracují. Blatný se zabývá epidemiologickými otázkami, Babiš očkováním a léky na covid-19. „Já k tomu nemám co říct,“ uvedl na dotaz k Zemanovým vyjádřením.

K smrti vyčerpaný

„Blatného sežrala džungle, je k smrti vyčerpaný,“ ohodnotil prezident Miloš Zeman ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). „Nebyl to špatný ministr, udělal kus práce. Ale teď mi připadá, že je velmi unavený. Ta jeho nepovedená tisková konference byla velmi rezignační,“ řekl Zeman.

„Blatného je mi líto. Pozoruji na něm syndrom vyhoření a být na jeho místě je strašně těžké a náročné. Na druhé straně je vidět, že je k smrti vyčerpaný člověk. Kdyby si odpočinul, možná že by to bylo k dobrému,“ sdělil prezident.

Zdroj