Kabinet chce zásadně zvýšit pokuty za porušování opatření

1 měsíc starý 2

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) na tiskové konferenci po jednání vlády informoval místo ministra vnitra Jana Hamáčka o novém návrhu na zvýšení pokut. Foto: Vít Šimánek, ČTK

Kabinet chce zásadně zvýšit pokuty za porušování opatření

„Jestliže dneska fyzické osoby bylo možné pokutovat maximálně 20 000 korunami a u právnických osob nebylo možné dát jakýkoli postih vůbec, novela navrhuje, aby pokuta fyzickým osobám mohla jít až na 50 000 korun, v případě právnických osob až tři miliony korun,” řekl Zaorálek.

Podle něj se také ukázalo, že je možné postihovat porušování opatření ministerstva zdravotnictví, která se například týkají nošení roušek, u vládních nařízení týkajících se třeba uzavření restaurací to je ale problematické.

Kabinet tak chce, aby předlohu Sněmovna projednala ve stavu legislativní nouze.

Vláda v pondělí rozhodla také o zkrácení otevírací doby restaurací, od středy budou muset zavřít ve 20 hodin. Platit bude nově i zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Do přísnějšího čtvrtého stupně ale Česko zatím nepřejde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj