Kam s Ronaldem? Favoritem je návrat ke kořenům, ulovit CR7 může i Chelsea

4 měsíce starý 19

Ještě před tím, než bylo oficiálně jasné, že se cesty 37letého Ronalda a Manchesteru rozcházejí, španělská média řešila potenciální návrat Portugalce do Realu Madrid. Klubu, v němž vystoupal na absolutní fotbalový vrchol, získal pět Zlatých míčů a čtyřikrát si potěžkal trofej pro vítěze Ligy mistrů.

Mohlo za to zranění útočné hrozby „bílého baletu“ Karima Benzemy zpřed šampionátu v Kataru. Ale prezident Realu Florentino Pérez prý v tuto chvíli nehledá za Francouze náhradu. Tím pádem se musí Ronaldo porozhlížet po jiných koutech Evropy. A možná nemusí zůstat jen na starém kontinentu.

Sporting Lisabon

Britský web Mirror dává největší šance jinému velkolepému návratu. Právě do lisabonského Sportingu se v roce 1997 12letý Cristiano vydal z rodné Madeiry. Uspěl na třídenní zkoušce a stal se členem akademie, za pár let začal prokazovat ohromný potenciál mezi dospělými. A jakmile dosáhl plnoletosti, koupil ho Manchester United.

Otázkou je, jestli má mateřský klub na Ronalda dostatečný budget. A nemůže mu nabídnout Ligu mistrů, protože Sporting skončil na podzim v základní skupině a přesouvá se do Evropské ligy. Navíc v domácí soutěži mu zatím patří čtvrtá příčka, která nestačí na kvalifikování se do Champions League pro příští sezonu.

Chelsea

O poznání zámožnější klub než Sporting. Navíc „Blues“ vyhráli skupinu Ligy mistrů, což může být pro Ronalda důležité lákadlo. Chelsea byla pro kapitána portugalské reprezentace únikovou možností z Manchesteru už v létě. Sám se necítil u „rudých ďáblů“ komfortně, věděl, že se nenachází v dlouhodobě udržitelném vztahu.

Jenže trenér Thomas Tuchel si údajně Ronalda do týmu nepřál. Spekulovalo se o tom, že i toto mohla být jedna z příčin Tuchelova konce v Chelsea. Situace se může v zimě změnit, když Londýňany vede Graham Potter.

Bayern Mnichov

Německý hegemon v létě opustila jedna megastar, jiná zamířila směrem dovnitř. Po letech věrné služby odešel Robert Lewandowski, naopak přišel opěvovaný Sadio Mané z Liverpoolu. Ale Senegalec se podobně jako Benzema těsně před katarským šampionátem zranil. I to může nahrávat tomu, že si Ronaldo po portugalské, anglické, španělské a italské lize vyzkouší i německou soutěž.

Inter Miami

Pokud by Ronaldo dokázal potlačit své ego lačnící po úspěších na nejsledovanější scéně, mohl by se přesunout za Atlantik. A v případě, že by skutečně vyměnil fotbal za soccer, se jako nejpravděpodobnější adresa jeví Inter Miami. Tedy klub, který vlastní bývalý ikonický fotbalista David Beckham. Navíc dohrání kariéry na Floridě nezní z hlediska života mimo trávník jako úplně neatraktivní záležitost.

Beckham už podle všeho zjišťoval, jestli by bylo možné Ronalda podepsat. Zároveň se už v minulosti objevily zprávy, že Inter Miami by v budoucnu přivedl i Lionela Messiho.

Ať už půjde Ronaldo kamkoliv, nebude příliš reálné, aby byl nespokojenější než v posledních měsících v Manchesteru. O jeho neideálním rozpoložení se v médiích po celém světě informovalo především od začátku letošního léta.

Věci ale nabraly pořádný spád, když si CR7 před nedávnem sedl naproti moderátorovi Piersu Morganovi a udělali spolu 90minutové třaskavé interview. V něm Ronaldo mimo jiné bez okolků kritizoval United, především pak chování vedení. To už bylo na klub moc, a tak se rozhodl svoji neslavnější hvězdu vysvobodit ze smlouvy. Díky oboustranné dohodě nemusí tým z Old Trafford platit Ronaldovi žádné odstupné, a ušetří tak 17 milionů liber, v přepočtu takřka 480 milionů korun.

„Miluju Manchester United, miluju jeho fanoušky. To se nikdy nezmění. Mám ale pocit, že je pravý čas, abych hledal nové výzvy. Přeju týmu ve zbytku sezony i v další budoucnosti jen úspěchy,“ uvedl suše v prohlášení muž, kterého ve čtvrtek čeká vstup do mistrovství světa. Portugalci hrají s Ghanou.

Zdroj