Karel III. by mohl Harrymu a Meghan odebrat tituly. Záleží na obsahu princovy nové knihy

5 měsíce starý 39

Podle webu Daily Mail plánuje princ Harry přiletět do Velké Británie na Nový rok. Chtěl by vysvětlit, proč knihu sepsal. Jeho monografie by totiž na rodinu mohla vrhnout stín. „Řekněme to takto – nebude to znamenat pohodové rodinné Vánoce,“ uvedl nejmenovaný zdroj webu Daily Mail. Dílo by prý mělo být dost kontroverzní.

Vévoda ze Sussexu knihu s názvem Spare, což by se dalo přeložit jako „náhradní“, vydavatelům předkládal několikrát, než ji finálně přijali. Podle jiného zdroje princ po smrti královny text upravoval. Vydavatelé pak podle Daily Mail tvrdí, že kniha „je napsána se syrovou neochvějnou upřímností“.

Vztahy na bodu mrazu

Podle životopisce Toma Bowera bude pro vévody ze Sussexu vydání memoárů zlomovým okamžikem. Otázkou zůstává, jak na knihu zareaguje zbytek královské rodiny v čele s Karlem III. „Předpokládám, že král byl varován,“ sdělil Bower. Všechno, co podle něj může panovník v jakési odvetě udělat, je, že odepře tituly svým vnoučatům Archiemu a Lilibet. „Nakonec, předpokládám, by mohl odebrat tituly i Harrymu a Meghan. Ale to je dost drastické.“

Vztahy mezi párem žijícím v USA a zbytkem královské rodiny jsou prakticky na bodu mrazu. Po smrti královny Alžběty II. Británie doufala, že by se rodina mohla usmířit. Nicméně vydání Harryho knihy by podle některých zdrojů mohlo znamenat definitivní konec šancí na jakékoli smíření.

Zdroj