Karel III. má rakovinu. Britský král odkládá veřejné akce, pokračuje ale v administrativní práci

před 5 měsíce 98

Lékaři diagnostikovali rakovinu britskému králi Karlu III. V prohlášení, které citují britská média, to v pondělí oznámil Buckinghamský palác. Monarcha podle něj na doporučení lékařů odkládá veřejné akce, ale pokračuje v administrativní práci a od pondělí započal s léčbou. O jaký typ rakoviny jde, oznámeno nebylo, podle britských médií se však nejedná o rakovinu prostaty.

Londýn 19:27 5. února 2024

Britský král Karel III. po propuštění z londýnské nemocnice po operaci zvětšené prostaty

Britský král Karel III. po propuštění z londýnské nemocnice po operaci zvětšené prostaty | Foto: Hollie Adams | Zdroj: Reuters

Karel III. minulý týden opustil nemocnici v Londýně, kde absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě. V pondělí oznámená diagnóza však rakovinou prostaty není, plyne z prohlášení paláce.

„Během zákroku kvůli zvětšené prostatě, jenž král nedávno podstoupil, vyšla najevo jiná, nesouvisející potíž. Následné diagnostické testy potvrdily formu rakoviny,“ uvádí Buckinghamský palác.

Na oznámení obratem reagovala kancelář britského premiéra Rishiho Sunaka, který králi popřál „rychlé a úplné uzdravení“, píše agentura Reuters. „Nemám pochyb o tom, že se co nevidět vrátí do plných sil a jsem si jistý, že celý národ mu bude přát zdraví,“ vzkázal Sunak.

„Král je vděčný týmu lékařů za jejich rychlý zásah. Ohledně své léčby je optimistický a těší se, až bude moci své veřejné povinnosti opět plně vykonávat,“ uzavírá Buckinghamský palác oznámení s tím, že Karel III. svoji diagnózu zveřejnil, aby předešel spekulacím a podpořil ty, kterých se rakovina v nějaké podobě rovněž dotkla.

ČTK

Přečtěte celý článek