Karlovarský festival představí soutěžní film Láska pod kapotou

3 měsíce starý 14

foto Ilustrační foto - V Karlových Varech 23. srpna 2021 pokračoval čtvrtým dnem 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Jeden z promítacích sálů je v historickém Městském divadle.

Karlovy Vary - V Karlových Varech pokračuje filmový festival, který dnes představí dalšího českého zástupce v Hlavní soutěži. Snímek Láska pod kapotou natočil v česko-slovenské koprodukci režisér Miro Remo a vypráví v něm příběh muže, který si své někdejší sny o automobilových závodech plní prostřednictvím úspěchů své partnerky.

Představí se i další soutěžní film, německý snímek režiséra Dietricha Brüggemanna Ne! Režisér se po šesti letech vrací do karlovarské soutěže a znovu přináší kritiku společenských hodnot a postojů, tentokrát generace třicátníků, která má zdánlivě vše, selhává však v naplnění nastavených ideálů. I přes jízlivý tón je nový film provokativního tvůrce svědectvím o lásce a zodpovědnosti, jež se k ní pojí, stejně jako o snaze neztratit ji z očí.

Filmový program ode dneška po čtyři večery doplní koncerty v Poštovním dvoře, dnes je zahájí kapela Monkey Business. V noci se ve Velkém sále Thermalu uskuteční předpremiéra části seriálu Podezření z produkce České televize a v režii Michala Blaška. V příběhu zdravotní sestry inspirovaném desítkami skutečných případů vypráví o síle manipulace, vlivu médií na společenské mínění i o těžké životní a sociální situaci lidí na malém městě.

Zdroj