Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

1 měsíc starý 4

foto Ilustrační foto - Malá verze červeného koberce před vstupem do karlovarského hotelu Thermal (na snímku z 29. června 2020) upozorňuje na zrušený filmový festival, který se letos kvůli situaci kolem koronaviru neuskuteční.

Praha - Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Pořadatelé to dnes uvedli v tiskové zprávě. Z tradičního termínu na přelomu června a července akci přesunuli s ohledem na situaci související s vývojem pandemie koronaviru. Loni festival nahradila v termínu akce čtyřdenní přehlídka filmů v českých kinech napříč republikou, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila vůbec.

"Jsme přesvědčeni, že posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši diváci a návštěvníci zvyklí," uvedli dnes pořadatelé.

"K tomuto kroku jsme se rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace, tak aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," uvedl prezident festivalu Jiří Bartoška.

"Posun 55. ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věříme, že 56. festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022," doplnil Bartoška.

Zdroj