Katastrofální ruský útok na videu. Tanky se vyřadily navzájem, pak si obrněnce podaly drony

před 5 měsíce 85

S videem z bojiště se pochlubila 72. ukrajinská mechanizovaná brigáda. Na nich jsou vidět dvě skupiny obrněných vozidel, jedna z kolon se ovšem stočí a přimotá se do cesty jiné. Následně do sebe narazí dva tanky T-72, jeden z nich zůstane nehybně stát. Náraz jej zřejmě vyřadil ihned z provozu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Írán se bojí další odvety USA po smrti vojáků. Kvůli Hútíům rozdráždil Čínu i Indii

Poněkud nešťastný start ofenzívy měl i tragickou dohru. Jakmile se obě kolony obrněnců dostaly blíže k prvním liniím, ihned je zasypala precizní ukrajinská dělostřelecká palba a rychlé sebevražedné drony s výbušninami. Do hledáčku obránců se v té chvíli dostal i nehybný tank, který po nehodě se svými bratry ve zbrani zůstal stát uprostřed polní cesty.

Pro drony se tak stal triviální kořistí. Munice zasaženého tanku následně explodovala a zanechala po sobě jen ohnivou kouli a hromadu šrotu.

Podobný osud čekal také ostatní bojová vozidla. Zkrátka se z mechanizovaného ruského útoku stalo nepovedené divadlo pro ukrajinský útok. Na místě zůstala už jen nepojízdná a nebojeschopná vozidla.

Ačkoliv má Rusko velké lidské zdroje, podle některých pozorovatelů nestíhá brance ani nové rekruty adekvátně vycvičit. I to může být důvod, proč zvažuje rozšířit věkový rozsah mobilizace.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Zničili jsme ruský raketový člun, tvrdí ukrajinská rozvědka. Útok zaznamenala na video, které můžete zhlédnout níže.

Přečtěte celý článek