Každá desátá tenistka je Češka. Muchová? Těžší los jsem nemohla dostat, tuší Řekyně

3 měsíce starý 10

Každá desátá tenistka je Češka. Muchová? Těžší los jsem nemohla dostat, tuší Řekyně; Zdroj foto: Reuters

Většina z tuctu českých vlaječek v ženském singlu ale nemůže příliš křepčit nadšením. Los k nim byl ve čtvrtek hodně přísný. Své o tom ví Karolína Muchová.

Ta sice prožívá parádní sezonu, po doléčení zranění zase letí žebříčkem vzhůru, ale v Paříži patří mezi nenasazené a v úvodním kole vyfasovala světovou osmičku Řekyni Marii Sakkariovou.

Pravdou je, že hvězda z Balkánu má z české tenistky možná ještě větší respekt, než rodačka z Olomouce z ní. Muchová dva ze tří vzájemných zápasů vyhrála a ten poslední loni právě na pařížské antuce.

"No, co si budeme povídat, nemám pro první kolo zrovna nejlepší los. Karolína je skvělá hráčka, ale pokud tu chci vyhrát, musím porazit kohokoli. Zůstávám pozitivní," nechala se slyšet Sakkariová.

Už jejich loňská bitva na druhém grandslamu sezony vzbudila hodně emocí, byla to tiž velmi těsná záležitost. Muchová tehdy ovládla dva tiebreaky.

"Vyřadila z turnajů spoustu velkých jmen, má za sebou těsné zápasy snad se všemi hráčkami nejužší špičky. Podle mě je to z nenasazených tenistek ta nejtěžší soupeřka, pro první kolo nebyla horší varianta," tuší Řekyně.

V roce 2022 se ale na kurtu vůbec necítila dobře. Po předchozí sezoně, kdy vystřelila do světové špičky, se v minulé sezoně trochu trápila, ale teď je prý úplně jinde.

"Loni byly dny, kdy se mi nechtělo vylézt z postele, nechtěla jsem na kurt. Letos se cítím mnohem lépe, je to obrovský rozdíl," nepřipouští si brzký konec v turnaji Sakkariová.

Někteří experti považují jejich bitvu za největší ženský zápas úvodního dne, však se také odehraje na druhém největším kurtu areálu.

Britský reportér Chris Goldsmith se svých sledovatelů zeptal, jak zápas vidí, a podle reakcí to vypadá na hodně otevřený duel.

Pod drobnohledem bude ale v úvodním kole hned několik Češek. Tenisový svět se například těší na vystoupení dvou úspěšných kvalifikantek, teenagerek Brendy Fruhvirtové a Sáry Bejlek.

Ta první vyzve jednu z favoritek Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu a druhá papírově hratelnější Rusku Kamillu Rachimovovou.

"Nebuďte překvapení, až budou mít všechna jména v první dvacítce českou vlaječku," napsal například twitterový účet Tick Tock Tennis.

Do téhle statistiky je ale podle live rankingu ještě daleko. Momentálně jich číhá hned devět v první šedesátce.

Zdroj