Kde je Ivana Zemanová? První dáma nedělá nic, stejně jako její manžel

1 měsíc starý 17

Že český prezident Miloš Zeman už nemá téměř žádnou pracovní náplň, to víme. A tak jen čekáme, až ta agónie skončí a konečně budeme z daní platit hlavu státu, která alespoň něco dělá a která netráví čas v pyžamu v Lánech. Stejně fascinující je ale tragická první dáma Ivana Zemanová. Ta totiž taky zjevně nemá potřebu plýtvat energií.

V dobách krizí bývá běžné, že manželky vysoce postavených politiků se angažují v charitativní činnosti. Bylo by normální, kdybychom pravidelně vídali Ivanu Zemanovou, jak někde pomáhá, nebo to alespoň předstírá. Jenže to se neděje. Když šlo o to potkat se s Jiřím Kajínkem, na to si Zemanová čas našla. Ale teď? Nic. I vítězka soutěže o nejtrapnější fotku na sociálních sítích Monika Babišová se alespoň vydala podpořit potravinovou sbírku.

Dále čtěte

Jedinečný vánoční dárek. Věnujte svým blízkým předplatné Revue FORUM

Vánoce se blíží a s námi máte možnost udělat někomu radost dobrým čtením na celý rok. Objednejte si předplatné tištěné Revue FORUM, obdržíte ...

číst článek »

Když už Jiří Ovčáček náhodou zveřejní něco o Zemanové, polovina fotek ukazuje tak akorát nevkus, druhá polovina zahrnuje nejnutnější veřejná vystoupení. A tak jsme první dámu například viděli na počátku října, když přišla volit v prvním kole senátních voleb. V tom druhém její muž odmítl jít volit, a tak nejspíš zůstala doma i ona.

Víte, že existují manželky premiérů či prezidentů, které někde pomáhají jako dobrovolnice? Které šily roušky? Nebo takové, které veřejně vystoupí a pronesou projev, který podpoří lidi v krizi? Ano, existují! Možná o některých z nich četla Ivana Zemanová, to ale nevíme, protože nikdo netuší, co vlastně dělá.

Ivana Zemanová je České republice stejně k ničemu jako její manžel. Doufejme, že někdy v budoucnu budeme mít i první dámu, která občany v těžké době podpoří a která bude svou roli využívat k něčemu jinému než k využívání výhod. Tak třeba příště.

Zdroj