Kdo byl Benjamin Larochaix? Ke Kellnerovi měl velmi blízko

3 měsíce starý 9

Padesátiletý Larochaix byl původem Francouz a v životě se věnoval zejména snowboardingu. Po nehodě ho agentura AP označila s odvoláním na aljašskou policii za českého občana. Jakožto trenér a instruktor snowboardingu byl zakladatelem amatérského snowboardového týmu PPF Team, který měl sponzorovat právě Kellner.

Larochaix se jako trenér zúčastnil rovněž zimních olympijských her mládeže 2016 v norském Lillehammeru, kde koučoval svoji dvaadvacetiletou dceru Thálii, kterou dovedl k sedmému a jedenáctému místu.

Larochaix si podle svých slov zamiloval Aljašku, kde přišel při sobotní nehodě na palubě vrtulníku o život společně s Petrem Kellnerem a dalšími třemi občany Spojených států. Jediným, kdo nehodu přežil, má být podle informací serveru Prima CNN News David Horváth, bývalý mistr ČR ve snowboardingu na U-rampě.

Petr Kellner měl ke sportu velmi blízko. Kromě snowboardového týmu podporoval v minulosti třeba hokejový Liberec, kde byl vídán v ochozech arény, která nese jméno jedné z jeho společností. V minulosti byl rovněž spolumajitelem pražské Slavie. Kellnerova čtyřiadvacetiletá dcera Anna je také úspěšnou parkurovou jezdkyní.

Zdroj