Kdyby mě Andrej Babiš, který je pro své chaotické zásahy během pandemie covid-19 spoluzodpovědný za desítky tisíc zbytečných úmr...

před 1 měsíc 77
Kdyby mě Andrej Babiš, který je pro své chaotické zásahy během pandemie covid-19 spoluzodpovědný za desítky tisíc zbytečných úmrtí, za něco pochválil, musel bych se nad sebou zamyslet a říct si, že asi dělám něco špatně. Ale nechme emoce stranou. V medicíně hrají prim fakta. Takže pár slov k tomu výkřiku, že Válek podle něj může za černý kašel.

Pane poslanče, situaci kolem černého kašle monitorujeme, máme dostatek léků i očkovacích látek, spolupracujeme s českými i světovými odborníky a já se řídím jejich doporučeními. Jak jste totiž, pane Andrej Babiš, ukázal během pandemie covidu, ignorovat experty ve prospěch PR není správná cesta.

Dlouhodobě platným faktem je, že i přes dobrou proočkovanost se v populaci stále objevovaly a objevují tří až pětileté epidemické cykly nárůstu tohoto onemocnění. To platí nejen u nás, ale i ve světě. Opakovaně jsem proto také vyzval a budu i nadále apelovat na rodiče malých dětí, ať se proti černému kašli nechají přeočkovat a ať nepodceňují očkování svých ratolestí

Pokud totiž v populaci dostatečně naroste počet neočkovaných či z jiného důvodu nechráněných jedinců, infekce se velmi snadno šíří. Vzhledem k tomu, že během pandemie covid-19 byla napříč Evropou podobná opatření, roušky, distanční opatření atd., původce černého kašle nemohl cirkulovat a počet vnímavých jedinců postupně narůstal. Podobně jsme to viděli i u jiných respiračních nákaz. Nárůst případů černého kašle je jasně viditelný v USA, Velké Británii, Dánsku, Belgii, Chorvatsku či Nizozemí.

Zkuste místo zneužívání nemocí pro své PR raději vyzvat své fanoušky k přeočkování. Chápu, že to netáhne tolik jako šíření paniky, ale konečně byste tím udělal něco pro naše občany a jejich zdraví.

Přečtěte celý článek