Když dáte 10 tisíc lajků, pošlu svou rodinu na očkování, napsal Matovič na sociální síti

1 měsíc starý 18

Slovenský premiér Igor Matovič je ochotný poslat svou rodinu na očkování proti koronaviru, aby dokázal, že je bezpečné. To se stane ale pouze tehdy, když bude mít u svého statusu na Facebooku dostatek lajků a srdíček. Sám se může nechat očkovat až za 3 měsíce, nyní má totiž koronavirus, píše deník Pravda.

Matovič se nakazil koronavirem před Vánoci. V příspěvku na svém facebookovém profilu uvádí, že ho někteří osočovali z toho, že si nákazu koronavirem vymyslel. „Nevymyslel jsem si svojí pozitivitu. Nejsem rád, že jsem teď byl 10 dní zavřený v jedné místnosti. Netoužil jsem po štědrovečerní večeří s holkama přes videohovor,“ dodal.

Pokud by sám mohl, nechal by se sám očkovat na koronavirus mezi prvními: „Doslova jsem se těšil, že budu moci jít příkladem a očkovat se mezi prvními... a chtěl jsem to udělat jen proto, abych vám, kteří pochybujete, dokázal, že se vakcíny nebojím a ani vy byste nemuseli,“ uvedl Matovič v příspěvku na Facebooku. Ti, co koronavirus prodělali, se ale mohou nechat očkovat nejdříve 90 dní poté.

Aby tedy Matovič dokázal lidem, že se očkování nebojí, slíbil, že nechá očkovat svou matku a svou ženu Pavlínu. Ale má to podmínku. „Proto, pokud považujete za správné, aby místo mě důkaz důvěry ve vakcínu vykonaly dvě ženy mého života, kterým bych určitě nechtěl ublížit... dejte lajk nebo srdíčko. Mamku a Pavlínku ale budu přemlouvat, jen pokud lajků a srdíček bude aspoň 10 tisíc,“ uvedl Matovič.

Zdroj