Když máte dobré období, děláte si úspory. Když přijde špatné období, úspory jsou to, co vás podrží nad vodou. Takhle to učíme už...

6 měsíce starý 41Když máte dobré období, děláte si úspory. Když přijde špatné období, úspory jsou to, co vás podrží nad vodou. Takhle to učíme už děti a snažíme se tak chovat v dospělosti. Se státem se to ale má jinak. Každou chvíli rozhoduje o těch penězích někdo jiný. A to bohužel dospělo k tomu, že si stát v dobrém období úspory neudělal a teď máme dluhy ve stovkách miliard ročně. Nasměrovaly nás na “řeckou kolej” s cílovou zastávkou bankrot. To nesmíme dopustit. Jsme u toho kormidla. Musíme se s tím poprat. A nezavírat před tím oči.

Proto jsem rád, že jsme v koalici našli shodu na několika důležitých principech, s kterými budeme k ozdravení financí přistupovat. Uvedu pár příkladů:

Za prvé, aby byly co nejméně zatížené domácnosti. S tím se i pojí snaha o co nejcitlivější přístup ke zdanění práce, stejně tak zachování nízkého DPH na každodenní a nejdůležitější zboží a služby.

Taky jsme se shodli na nutnosti podpory dostupného bydlení, ať už s ohledem na výstavbu, nájemní bydlení či koleje a internáty, což je KLÍČOVÉ pro mladé lidi.

Řada opatření také myslí na potřeby rodin s dětmi, na které současná situace dopadá nejvíce. Tímto směrem budeme v reformách ještě dále pokračovat. A o všem vám sem budu dávat vědět.
Zdroj