Klaus by měl kandidovat na prezidenta, aby viděl, jak je lidem pro smích

5 měsíce starý 28

Bývalý prezident Václav Klaus se opět „opřel“ do Markéty Pekarové Adamové. Volá dokonce po jejím konci v roli šéfky poslanecké sněmovny. Důvod? Předsedkyně TOP 09 se vymezila proti Viktoru Orbánovi, a to se podle Klause nesmí. Zoufalá volání zahořklého zakladatele ODS vzbuzují soucit nad stárnoucím bývalým politikem.

Důvodem ke Klausově rozhořčení byl příspěvek Pekarové na jejím facebookovém profilu. „Češi svého Babiše už vyhnali. Pevně doufám, že se to povede i Maďarům. Rozložení politických sil v Maďarsku se vzdáleně podobá tomu, které bylo dosud i u nás,“ připomněla politička situaci u našich sousedů.

Dále čtěte

()

Týdeník FORUM: Vrátí český stát majetek Lichtenštejnům? Je tu zásadní soudní spor

číst článek »

To se ovšem dotklo exprezidenta, který se pohoršil prostřednictvím svého institutu, jehož hlavním úkolem je zviditelňování zakladatele. „Paní Pekarová svými slovy poškozujícími vlastní zemi a její zahraniční politiku potvrzuje, že nezralé arogantní osoby do vrcholných státních funkcí nepatří. Něco takového snad mohla říkat jako šéfka okrajové politické strany, ale nemůže to vyslovit jako předsedkyně poslanecké sněmovny,“ rozohnil se Klaus a žádá vládu, aby se od slov Pekarové distancovala.

Nějak při svém útoku na předsedkyni sněmovny zapomněl, koho se kvůli tomu, aby se udělal zajímavým, zastával. Nejen, že je Orbán dlouhodobě kritizován za omezování demokracie v Maďarsku, ale také se například postavil na stranu kazašského prezidenta. Ten přitom nařídil střelbu do demonstrantů, kteří nyní v postsovětské republice dávají najevo svou nevoli.

Dále čtěte

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Milí čtenáři, děkujeme. Tohle jsme díky vám dokázali v roce 2021

číst článek »

Takové jednání ovšem Klausovi evidentně nevadí, horší je pro něj vyjádření české poslankyně, která má podle bývalé hlavy státu „zlé oči“. Místo argumentů, které by obstály, prezentuje totiž starší z rodiny zneuznaných politiků už jen takové úsměvné výkřiky do tmy.

Poté, co oba Klausové udělali maximum pro to, aby uškodili ODS pod vedením Petra Fialy,  a místo toho se museli sklonit před jejím úspěchem ve volbách, hledají nové nepřátele. TOP 09 se nabízí, protože je občanským demokratům programově nejblíž. Navíc si zřejmě exprezident myslí, že boj s ženou pro něj bude jednodušší než utkání s jiným zástupcem strany.

Zapomněl však na fakt, že Pekarová má školu Miroslava Kalouska a rozhodně nepatří mezi ty, kteří by si nechali nadávat od politika v důchodu. Další výplod Institutu Václava Klause se tak jen připočte ke všem podivným výrokům muže, který z nepochopitelného důvodu stále dostává velké množství prostoru na CNN Prima News, čímž v sobě živí dojem nepostradatelnosti.

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

V reálu ovšem není Klaus brán jako renomovaný odborník na cokoliv, ale spíš jako směšný senior, který si na rozdíl od celého světa myslí, že globální oteplování neexistuje, a tvrdí, že lyžování je oproti snowboardingu pravicový sport. V rámci probuzení exprezidenta z jeho snu o výjimečnosti by bylo dobré, pokud by se rozhodl kandidovat v boji o Hrad. Výsledek by možná Václavu Klausovi ukázal, že zatímco ve svém světě může být dokonalý, obecně si to lidé vskutku nemyslí.

Zdroj