Klaus by mohl opustit nemocnici do konce týdne. Dostal speciální vzkaz od Orbána

4 dny starý 4

„Pan prezident předně děkuje za obrovské až nekonečné množství podpůrných zpráv a vzkazů, které dostává. Obdržel například osobní dopis od maďarského prezidenta Viktora Orbána. Podle názoru lékařů by mohl být propuštěn do konce týdne, takže víkend by již mohl trávit doma,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí Klausova institutu Petr Macinka.

Václav Klaus skončil v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích o víkendu. Bývalý prezident měl od soboty zdravotní problémy, především s vysokým tlakem. V pondělí odpoledne ho lékaři propustili, o den později se ale do nemocnice znovu vrátil. „Pan prezident Klaus se necítil dobře už o víkendu, tak podstoupil vyšetření, při kterém mu zjistili vysoký tlak,“ popsal jeho zdravotní problémy již dříve Macinka.

Klaus měl strávit v nemocnici dvě noci. V pondělí odpoledne jej lékaři propustili do domácího léčení. O jeho zdraví se však nadále obávali, proto měl podstoupit další vyšetření.

V úterý dopoledne se Klaus do nemocnice vrátil. Podle Macinky tam čeká na další testy. Nyní bude záležet na lékařích, zda bývalého prezidenta hospitalizují, nebo ho opět propustí do domácí péče.

Klaus navštívil ÚVN už na konci letošního února. Tehdy absolvoval půlhodinové vyšetření, protože byl pozitivně testován na koronavirus. Potom se přesunul do domácí léčby. Nemoc COVID-19 nakonec přečkal se středním průběhem.

Zdroj