Klaus junior: Zeman pět minut před smrtí by byl 10x schopnější než Vystrčil

3 měsíce starý 28

Václav Klaus mladší se nezapíše do historie jako příliš úspěšný politik. Můžeme mít oprávněné obavy, že ani jako komentátor politického dění nebude patřit ke klasikům politického myšlení. Teď se k dění kolem Miloše Zemana postavil skutečně originálně.

Na svém Facebooku Klaus ml. v pondělí napsal:

Dále čtěte

Koalice SPOLU ()

Týdeník FORUM: 10 úkolů pro Fialovu vládu, rozhovor s následníkem trůnu či Hayato Okamura

číst článek »

Fakt nejsem fanoušek Miloše Zemana. Přísahám.

A už nedělám “politiku”.

Ale napíšu teda status.

I kdyby byl Miloš Zeman 5 minut před smrtí, popletenej a měl v sobě láhev becherovky. Pořád je 10x schopnější vykonávat ústavní funkce než Vystrčil.

A má k tomu 100x větší mandát občanů.

V několika pečlivě odentrovaných větách sdělil skutečně pozoruhodné věci. Prý není fanoušek Miloše Zemana a přitom ho v poslední prezidentské volbě podpořil. Jeho tehdejší strana (ODS) přitom podporovala Jiřího Drahoše. A popis stavu, ve kterém Miloš Zeman údajně předčí schopnosti Miloše Vystrčila, nemůžeme brát vážně ani jako hloupou politickou satiru. Je to naprosté selhání myšlení a projev fatálního nedostatku vkusu.

Klaus junior tady sprostě urazil nejen předsedu Senátu, ale také všechny ostatní senátory, protože dopis do ÚVN nebylo nějaké soukromé dílo jednoho člověka. Urazil i všechny další lidi, kteří musí přihlížet současné frašce, lhaní a podvodům hradní kliky.

V poslední době jsme svědky mnoha nesmírně trapných politických a lidských konců. Panu Klausovi by pomohlo milosrdné zapomnění, ale on si zřejmě řekl: NE! Tak dobře, jak myslí.

Zdroj