Severní Korea podle japonského premiéra Jošihida Sugy ve čtvrtek odpálila dvě balistické rakety. Informují o tom světové agentury. Jde o první raketové testy, které Pchjongjang udělal po lednovém nástupu Joea Bidena do funkce amerického prezidenta.

Tokio/ Soul 6:22 25. března 2021

Dvě rakety krátkého doletu zkušebně odpálila Severní Korea už minulý týden | Zdroj: Reuters

Rezoluce OSN severokorejskému režimu kvůli jeho jaderným zbrojním programům testy balistických raket zakazují. Velení amerických sil v Pacifiku v reakci na čtvrteční zkoušky uvedlo, že jasně ukazují hrozbu, jakou severokorejský nedovolený zbrojní program představuje pro sousedy KLDR a mezinárodní společenství.

‚Levný trik, na který neodpovíme.‘ Severní Korea odmítla Bidenův návrh na obnovení kontaktu

Číst článek

Rakety byly odpáleny s přibližně dvacetiminutovým odstupem z východu KLDR a urazily vzdálenost asi 420 a 430 kilometrů. Japonská vláda uvedla, že podle všeho nepoškodily žádnou loď ani letadlo. Suga Pchjongjangu vzkázal, že jeho „chování ohrožuje mír a bezpečnost Japonska a celého regionu“. Severní Korea zkoušky uspořádala v den, kdy v Japonsku odstartovala štafeta s olympijskou pochodní před letošními letními hrami v Tokiu.

Členové jihokorejské Národní bezpečnostní rady dali najevo hluboké znepokojení kvůli jednání Pchjongjangu, uvedla kancelář jihokorejského prezidenta.

O minulém víkendu Severní Korea zkušebně odpálila dvě rakety krátkého doletu, informovali ve středu vysoce postavení představitelé americké vlády. Bidenova administrativa se o kontakt s Pchjongjangem pokusila, ten však takovou snahu označil za „laciný trik“.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Hertl gólem pomohl San Jose k výhře nad Kings, Šimek asistoval

  2. Sdružení amerických producentů ocenilo film Země nomádů, vybralo jej z 10 nominovaných snímků

  3. Slovenská vládní krize jako zkouška pro prezidentku Čaputovou

  4. KLDR odpálila dvě balistické rakety, tvrdí Japonsko. Testy nezpůsobily žádné škody

  5. Za babičku, bratrance či souseda. Lidé u křížů na ‚Staromáku‘ zapalují svíčky a píší jména křídou

  6. Zpěvačka, která své písně uměla na jevišti zahrát. S hudebním publicistou o Haně Hegerové

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme