Severní Korea odpálila na svém východním pobřeží ve směru do Japonského moře několik střel s plochou dráhou letu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na velení jihokorejských ozbrojených sil.

Pchjongjang 6:33 14. února 2024

Vlajka Severní Koreji

KLDR v loňském i letošním roce provedla řadu raketových testů, čímž však porušuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Jihokorejská armáda zaznamenala několik dosud neznámých střel s plochou dráhou letu nad mořem severovýchodně od přístavního města Wonsan okolo deváté ráno místního času, čili hodinu po půlnoci středoevropského času, uvedl jihokorejský sbor náčelníků štábů podle agentury AFP.

Sílí hrozba korejské jaderné války. Kim je teď i víc paranoidní, soudí analytici agentury Bloomberg

Číst článek

Štáb neupřesnil, kolik střel bylo vypuštěno, ani jejich letovou dráhu, upozornila agentura AP a dodala, že jde o šesté odpálení střel či raket KLDR v letošním roce, a to včetně testu první severokorejské rakety středního doletu na tuhé palivo ze 14. ledna.

Napětí na Korejském poloostrově dosáhlo vrcholu za poslední roky poté, co severokorejský vůdce Kim Čong-un rekordně urychlil předvádění svých zbraní a provokativně hrozil jaderným konfliktem s Jižní Koreou a Spojenými státy, napsala AP.

Jihokorejské vojsko posiluje pozorování a ostražitost, úzce spolupracuje se Spojenými státy a bedlivě sleduje další signály a aktivity Severní Koreje, ujistil sbor náčelníků štábů podle agentury Reuters.

KLDR v loňském i letošním roce provedla řadu raketových testů, čímž však porušuje rezoluci Rady bezpečnosti OSN.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Tři lidé přišli o život po ruském ostřelování města Selydove. Další tucet utrpěl zranění

  2. KLDR vypálila několik dosud neznámých střel s plochou dráhou letu. Jihokorejci jsou v pohotovosti

  3. Jak vidí Vladimir Vladimirovič Putin svět

  4. Demokratický ministr Mayorkas čelí republikánské žalobě. ‚Malicherná politická hra,‘ vzkazuje Biden

  5. Banky poskytly v lednu hypotéky za 13 miliard korun, meziročně jde o dvojnásobek

  6. Mobilní aplikaci proti domácímu násilí si v Česku stáhlo přes 9000 lidí. Vymyslel ji policista v důchodu

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme