Klíčový byznys partner Petra Kellnera reaguje na úmrtí nejbohatšího Čecha

3 měsíce starý 9

Úmrtí Petra Kellnera

- O nehodě, při které Petr Kellner zahynul, více v tomto textu

- Portrét Petra Kellnera najdete v tomto článku

- Grafika: byznysové dědictví po Petru Kellnerovi - zde

- Jak na úmrtí reagují trhy, čtěte zde

Odešel mi jeden z nejlepších přátel, reagoval na zprávu o úmrtí Kellnerův obchodní partner a devítiprocentní vlastník Home Creditu Jiří Šmejc.

„Je to tragédie, při které mi odešel jeden z nejlepších přátel a dlouholetý obchodní partner. V téhle chvíli k tomu neumím říct nic jiného, než že je mi to hrozně líto a že jsem v myšlenkách s Petrovou rodinou,“ uvedl Šmejc pro Seznam Zprávy.

Časopis Forbes řadí Šmejce na 13. příčku žebříčku nejbohatších Čechů. Předsedou představenstva Home Creditu se stal v roce 2012.

Lékař, podnikatel a propagátor PCR testování Marián Hajdúch připomněl v kondolenci Kellnerovy investice do vědy a výzkumu.

„Petr Kellner byl mimo jiné jedním z prvních investorů do biomedicíny a biotechnologií v ČR. Založil společnost Sotio, stimuloval zájem řady dalších investorů o výsledky akademického výzkumu, čímž se zasloužil o rozvoj tohoto perspektivního odvětví. Upřímnou soustrast rodině. R.I.P.,“ napsal Hajdúch na Twitteru.

K úmrtí vlivného podnikatele se vyjádřily také špičky české politiky. Lítost vyjádřil premiér Andrej Babiš, místopředseda vlády Jan Hamáček a skrze mluvčího také prezident Miloš Zeman.

„Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,“ uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) March 29, 2021

„Před rokem byl jedním z prvních podnikatelů, který pomáhal ČR v těžké situaci na začátku pandemie,“ uvedl na Facebooku Hamáček.

Zpráva o úmrtí Petra Kellnera mě velmi zasáhla. Před rokem byl jedním z prvních podnikatelů, který pomáhal ČR v těžké situaci na začátku pandemie. Čest jeho památce, upřímnou soustrast všem jeho blízkým.

Posted by Jan Hamáček on Monday, March 29, 2021

Soustrast vyjádřili také někteří opoziční politici. Předseda ODS Petr Fiala o Kellnerovi napsal, že to byl úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.

Petr Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.
Vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině.

— Petr Fiala (@P_Fiala) March 29, 2021

Český miliardář a podnikatel Petr Kellner v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Důvod nehody, při níž zahynulo pět lidí, vyšetřuje tamní policie. Mezi oběťmi leteckého neštěstí byl podle policie kromě Kellnera i další Čech, padesátiletý Benjamin Larochaix.

Zdroj