Klíčový posun v případu zavražděné Agáty. Manžel ji měl rozčtvrtit a ostatky házet z auta

2 měsíce starý 9

„V případě tohoto zvlášť závažného zločinu vraždy bylo vyšetřování ukončeno a celý spis byl zaslán Krajské prokuratuře v Banské Bystrici,“ sdělila stanici Markíza policejní mluvčí Petra Kováčiková. Podezřelý je v současné době stále ve vazbě a hrozí mu doživotí. Prokurátor nyní může podat obžalobu, nebo s mužem uzavřít dohodu o vině a trestu, kterou by pak musel schválit soud.

Štefan se původně k vraždě a rozčtvrcení manželky přiznal, později však svoji výpověď popřel, uvádí deník Nový Čas. Podle jeho nového advokáta Rastislava Urbániho je spolupráce normální a jeho mandant v porovnání s jinými klienty ničím nevybočuje. „Ke skutku se přiznal. Popsal, kde se částí těla zbavil. Nechápe ale, že se nenašly na místech, která označil,“ uvedl právník.

Měl vraždit ze žárlivosti

K vraždě došlo z náhlého popudu, jímž měla být žárlivost, uvedla soudkyně v prvním usnesení z rozhodování o vazbě. Před hrůzným incidentem mělo mezi partnery dojít k hádce. Při ní Štefan do manželky údajně strčil a povalil ji na zem. „Chytil ji oběma rukama za krk a držel ji do té doby, než se přestala hýbat,“ stojí v soudním spisu.

Následně měl Agátu odtáhnout do koupelny a její tělo rozřezat kuchyňským nožem a následně elektrickou pilou. Podle výpovědi měl pak části jejího těla umístit do kbelíků a rozvézt je po několika místech v okolí. Policie však ostatky na žádném z nich nedokázala nalézt.

Po páru zůstala malá dcera, která přešla do péče prarodičů. „Úřad zabezpečuje dítěti a rodině pomoc na ulehčení a zvládnutí péče,“ sdělila Markíze Marianna Šebová z Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny. Sousedé rodiny uspořádali pro dívku sbírku.

Zdroj