Klobása, toast s avokádem i štrúdl. Co strany nabízí ve štábech a kde je raut nejchudší?

2 měsíce starý 223

Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti, a tak novináři v jednotlivých štábech tradičně čekají na příchod politiků a sledují vývoj sčítání hlasů. Teprve po sečtení těch nejzásadnějších okrsků předstoupí zástupci stran před novináře s hodnocením voleb. Během odpoledne tak nabízejí alespoň občerstvení, které si mohou jak novináři, tak politici nabídnout.

Nejbohatší raut má letos během komunálních voleb jednoznačně hnutí Starostů a nezávislých, jejichž volební štáb se nachází u Malostranského náměstí. Po několika kauzách hnutí je to možná poněkud překvapivé. STAN přesto ve svých „vlajkových volbách“ čeká úspěch. Na výběr jsou obložené talíře se sýry, salámy, obložené croissanty i dortíky. Na stole nechybí ani toasty s avokádovou pomazánkou či cheesecake s levandulovými okvětními lístky.

„Novináři a kameramani došli k nevyřčenému konsensu, že je nejlepší ochutnat vše a naráz. Nejméně populární položkou na stole se stala již tradičně zelenina,“ hlásí z místa redaktor CNN Prima NEWS Viet Tran.

„Špatně“ se nemají ani reportéři ve štábu Pirátů. Ti nabízí grilované kuře, klobásy, hermelíny, koláčky, slaný štrúdl i sladkosti.

V ostatních štábech je ale nabídka menší a podává se pouze studený raut. Například u vládní koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) nechybí bagetky, ovoce, koláče či štrúdl. Přibyl také tác s řízky a bramborový salát. K pití si mohou přítomní dát kávu nebo vodu.

V presscentru SPD personál donesl novinářům tác s houskami, ovocem, koláči, dorty i dalšími zákusky.

Nejhůře na tom jsou novináři ve štábu hnutí ANO, kde reportéři dostali jen tácy s obloženými sendviči a dezert. Připravené jsou podle informací CNN Prima NEWS porce pro 80 lidí, nabídka ale pestřejší nebude. Kávu si mohou novináři udělat z automatu, za „lepší“ kafe z kávovaru si zaplatí 60 korun.

Jde tak o velkou změnu. Když začátkem září Andrej Babiš se svým hnutím zahajoval horkou fázi kampaně, raut pro novináře byl výrazně bohatší. V nabídce byly obložené mísy, různé druhy limonád i teplé jídlo.

Lépe také rauty vypadaly loni během loňských sněmovních voleb. Tam raut sestával z řízků, guláše, chlebíčků, ovoce, zeleniny i dezertů.

Zdroj