Koalice Pirátů a STAN zahájí volební kampaň, představí program i logo

1 měsíc starý 31

foto Ilustrační foto - Zleva předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda STAN Vít Rakušan.

Praha - Koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN), které poslední volební průzkumy přisuzují první místo v říjnových sněmovních volbách, dnes v Praze zahájí svou volební kampaň. Koalice u Rudolfina představí hlavní heslo kampaně, nové koaliční logo, ale také společný program.

Piráti a Starostové definitivně odsouhlasili vznik volební koalice v lednu. Vyhlásili tehdy cíl získat ve volbách alespoň čtvrtinu hlasů a začali rozpracovávat stovku priorit do podrobného programu. Mezi priority patří nízké daně, dostupná zdravotní péče v regionech, ochrana klimatu, inovace či transparentní vládnutí.

Lídrem koalice je předseda Pirátů Ivan Bartoš, který bude kandidovat v Ústeckém kraji. Šéf STAN Vít Rakušan povede společnou kandidátní listinu ve Středočeském kraji.

Poslední průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi přisoudil Pirátům a STAN zisk 27 procent, koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) 21,5 procenta a třetímu ANO 21 procent. Podle agentury Median by Piráti a Starostové v dubnu získali 27,5 procenta hlasů před druhým ANO s 21 procenty a koalicí Spolu se 17 procenty.

Zdroj