Koalice SPOLU nouzový stav nepodpoří! ❌ Nouzový stav dává vládě nadstandartní pravomoci v hloubce zásahu do práv a svobod občan...

5 měsíce starý 13
Koalice SPOLU nouzový stav nepodpoří! ❌

Nouzový stav dává vládě nadstandartní pravomoci v hloubce zásahu do práv a svobod občanů. Tuto možnost ale využívá daleko za hranicí potřebnosti – například k nesmyslnému zákazu pohybu mezi okresy.

Data, která jsme získali od vlády, jasně ukazují, že není schopná rozklíčovat, jak uzavření okresů přispělo ke zlepšení epidemické situace. Omezení tedy tahá z klobouku. 🎩

Zachování většiny opatření umožňuje pandemický zákon. Přímo nouzový stav potřebuje vláda na dvě věci. Vydávání plošných omezení pohybu osob a pochybné kšeftování s veřejnými prostředky, což potvrzuje a kritizuje zpráva NKÚ. Toto musí přestat.

Rozhodně potřebujeme dále s virem bojovat – zdaleka ještě nemáme vyhráno. Nouzový stav ale tomuto boji nijak výrazně nepřispívá a jeho neustálé prodlužování je pouze pohodlným řešením pro naši vládu diletantů.

S pandemií musíme bojovat mnohem více chytrými nástroji než hloupým plošným zavřením lidí doma, která přináší nové epidemie - obezity, psychických nemocí a v konečném důsledku i chudoby. Je to stále totéž, nic lepšího vymyslet nejde: testování, trasování, respirátory a hlavně rychlé očkování.

Zdroj