KOMENTÁŘ: Premiér Fiala a konec velké dezinformace neboli lži

před 2 měsíce 65

Zůstaňme ale ještě u samotného premiéra. Opomenutí přiznat milion zapomenutý v Podnikatelské družstevní záložně by se dalo lehce prominout, stačilo by přimhouřit jedno oko. Byť by se to stávat nemělo, obzvláště premiérovi, který už v opozici byl obklopen řadou poradců. Ale stane se. Kdo je bez viny a nezapomněl někdy něco v termínu dodat nebo přiznat, nechť hodí kamenem. Přejít s lehkostí se ale nedají okolnosti.

ČTĚTE TAKÉ: ODS chybí vize a ambice mít 30 procent. Koalici Spolu vidím jinak než Fiala, říká Kuba

Zapomene běžný občan na „mega“ uložené v rukou jiných? Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová ve vysílání CNN Prima NEWS zapreludovala, že premiér Fiala de facto vlivem inflace na svém vkladu tratil, což ukazuje značnou finanční negramotnost. Není to snad pravda a není to uznáníhodné, ať už to říká kdokoliv? Ukázalo se, že kolem předmětné kampeličky mizely peníze tajné služby, Ukrajiny, dotace přes jinou společnost zakotvila v Pravém břehu – neziskovce pana premiéra a také u ECR – klubu, v němž se ODS tetelí v Evropském parlamentu. Je to povzbudivé pro důvěru občanů ve finanční správu našeho státu a liliovou čistotu při nakládání s erárem?

K TÉMATU: Fiala chce zabránit vládě Andreje Babiše. Podívejte se na video.

Aktuální situace vypadá tak, že se naše hospodářství ještě nedostalo na úroveň před covidovými uzávěrami. Tedy prosperitu dob premiérů Sobotky a Babiše. Daně vzrostly, byť premiér před volbami i o nich tvrdil, že je zvyšovat nebude. Slib byl porušen, jak přiznal i ministr Blažek. Argumentovat složenou daňovou kvótou je zavádějící, protože co pomůže zaměstnanci či živnostníkovi, že byznysu se někde ulevilo? Věk odchodu do důchodu zamířil nad hranici 65 let, ačkoli premiér ještě v listopadu 2022 říkal, že hranici zvyšovat není potřeba.

Penzisté přišli v průměru o tisícikorunu měsíčně oproti stavu, kdy by byla dodržena dříve schválená zákonná valorizace. Je to prostý fakt, nic na něm nemění rozfoukávání mezigeneračního boje o skývu chleba argumentací o hospodářské škodě a demagogickým tvrzením, že nesáhneme-li na peníze penzistům, odnesou to malé děti.

Rodičovská se sice zvýšila, ale nespravedlivě jen rodičům, kteří byli potomstvem obdařeni od roku 2024. Hlavně, že ještě v opozici chtěl Petr Fiala vědět, v jakém vesmíru žije Andrej Babiš a jeho vláda s ČSSD, když původně nechtěli dát všem poměrně. To je jen pár příkladů slíbené prosperity, na kterou se lákalo před volbami 2021. Můžeme být spokojení, ať už volíme kohokoliv?

Potvrzeno. Koalice Spolu vznikla účelově

Kdo jsme upozorňovali, že koalice Spolu v holportu s PirSTAN je čistě účelové uskupení, a sliby slušnosti a lepší politiky jsou jen medem kolem úst voličům, byli jsme za škarohlídy kazící naději na lepší zítřky. Teď to přiznali kupříkladu lidovecký europoslanec Zdechovský či jihočeský hejtman za ODS Kuba. Chvála jejich pravdomluvnosti. Slovo dezinformace je neukotvené matení pojmů. Můžeme si vystačit s hezkými českými výrazy pravda, polopravda, lež.

První, kdo šplhá po zádech neoblíbených koaličníků, je STAN Víta Rakušana. Není se co divit. Sledujeme konec jedné velké lži. Premiér Fiala a jeho vláda nejsou těmi, za které se vydávali. Tedy morálními spasiteli, kteří mají plán na všechno, oplývají hodnotami, neznají chaos a neustále se měnící vyjádření, štítí se kauz a kauziček a spojili se pro dobro země k prosperitě, nikoliv účelově proti politickému nepříteli. Jsou to politici jako každý jiný. Kéž by to vedlo k obnovení soubojů argumentů jasně ukotvených samostatných stran, výtlaku a výkonu, místo věčného bahna nechutných urážek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Chtěli jsme vládou zatřást, přiznal Lacina ze STAN. Ať Rakušan radši maká, reagoval Zdechovský. Podívejte se na Partii.

Přečtěte celý článek