Kompenzace za uzavřené vleky a lanovky budou do 530 korun za místo a den

1 měsíc starý 10

Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Kompenzace za uzavřené vleky a lanovky budou do 530 korun za místo a den

„Maximální výše podpory na jednoho příjemce se odvíjí jednak od počtu a struktury přepravních zařízení, kdy k jednomu místu náleží kompenzace ve výši 210 korun pro základní vleky, 340 korun pro neodpojitelné lanové dráhy nebo 530 korun pro odpojitelné lanové dráhy za jeden den provozu,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Příspěvek bude podnikatelům náležet za období od 27. prosince do 22. ledna. Příjem žádostí do programu COVID sport III Lyžařská střediska, který v pondělí schválila vláda, by měl začít v lednu.

Lyžařská střediska dostanou podporu. Na vládě jsme právě schválili program MPO, který bude částečně kompenzovat náklady provozovatelů vleků a lanovek. Podpora bude na bázi sedačkovného, dle typu přepravního zařízení. Alokace je až do výše 1 mld Kč.

— Karel Havlíček (@KarelHavlicek_) January 11, 2021

Pro provozovatele vleků a lanovek je vyčleněna jedna miliarda korun.

„Nejvyšší možná denní podpora je dále určena částkou vypočtenou jako 50 procent běžného průměrného denního nákladu provozu střediska za uplynulé tři sezony. Příjemci pak za den náleží nižší z takto vypočtených částek,” dodal Havlíček.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj