Komunista Filip Moskvu nezradil, skutečným viníkem výbuchu má být proces privatizace

3 měsíce starý 13

Teroristický útok na muniční sklad ve Vrběticích v roce 2014 spojil ve Sněmovně českou extrémní lavici a pravici. SPD Tomia Okamury a komunističtí poslanci žádají nezvratné důkazy o zapojení ruských zpravodajských služeb do exploze a důrazné vyšetření tragedie, která stála život dva české občany. 

„Podezření není důkaz,“ řekl o výsledku vyšetřování našich bezpečnostních složek šéf komunistů Vojtěch Filip. Podle něj je skutečným viníkem výbuchu proces privatizace, který umožnil, aby vojenský materiál byl skladován a obhospodařován soukromou firmou.  Žádný důkaz ale podle něj zatím nebyl předložen. „To je pro mě to nejpodstatnější,“ uvedl Filip. Jako právník musím trvat na tom, že důvodné podezření není důkaz a vyhoštění diplomatů je krok, který bude mít reciproční důsledky. Komu to slouží ? ČR a EU určitě ne, dodal Filip na svém Twitteru. Dosavadnímu vyšetřování příliš nevěří ani šéf SPD Tomio Okamura, který žádá k případu víc informací.

Dále čtěte

Pavel Šafr – kniha Češi mezi pravdou a lží (archiv)

Pavel Šafr napsal knihu o pravdě a lži v českých dějinách. Čtěte o Bílé hoře, vyhnání Němců, o Havlovi i Klausovi

Češi mezi pravdou a lží. Tak se jmenuje nová kniha dlouholetého novináře a politického komentátora, šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra, ...

číst článek »

Česká vláda v sobotu oznámila, že se rozhodla vyhostit 18 pracovníků ruské ambasády v Praze, identifikovaných jako ruští zpravodajci, v souvislosti s podezřením na podíl ruských služeb na výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014. Při explozi zahynuli dva zaměstnanci. Moskva v neděli v odvetném kroku vyhostila 20 pracovníků české ambasády. Moskva tento krok označila za adekvátní reakci na „agresivní a nepřátelské kroky ze strany Česka“.

Zdroj