Komunista Skála nesehnal podpisy, kandidovat na Hrad nebude

4 měsíce starý 52

„Skutečně ten počet stále nemá. A nemyslím si, že by se to během dne dalo revolučně změnit,“ řekl Novinkám zdroj z KSČM. Strana nyní připravuje tiskovou zprávu.

Novinkám se samotného Skálu nepodařilo zkontaktovat.

Termín podání kandidátek na ministerstvo vnitra uplyne v úterý 8. listopadu v 16 hodin. Aby se kandidáti mohli zapojit do prezidentských voleb, musí jejich kandidaturu podpořit svým podpisem 50 tisíc občanů, popř. dvacet poslanců nebo deset senátorů.

Skála se rozhodl pro občanské podpisy. Sbírat se je snažil i na protivládních demonstracích na pražském Václavském náměstí, kam dorazily desetitisíce lidí, avšak ani tam se mu nepodařilo nabrat dostatek podpisů. Podle serveru iDnes.cz měl v pondělí dopoledne Skála sesbíráno necelých 36 tisíc podpisů.

„Teď mu ty zbytky svážejí, kdo ještě něco zapomněl po šuplících, ale to budou takové drobné,“ dodal zdroj.

Prezidentské volby se uskuteční 13. a 14. ledna, nová hlava státu se pak funkce ujme počátkem března. Mezi favority volby patří generál ve výslužbě Petr Pavel, bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš či někdejší rektorka Masarykovy univerzity Danuše Nerudová. Dostatek podpisů pro kandidaturu mají například také senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, podnikatelé Karel Diviš a Tomáš Březina či bývalý rektor Karlovy Univerzity Tomáš Zima.

Naopak sesbírat potřebné podpisy se zatím nepodařilo odborovému předákovi Josefu Středulovi.

„Moc fajn.“ Babiš byl na prvních výjezdech jako vyměněný a rozdával úsměvy na všechny strany

Prezidentské volby

Zdroj